Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rosyjscy kosmonauci rozpoczynają pierwsze 11 spacerów kosmicznych nowego modułu stacji kosmicznej

Spacer kosmiczny rozpoczął się w piątek o godzinie 10:41 czasu wschodniego i ma trwać około siedmiu godzin. Relacje na żywo będą udostępniane w telewizji NASA i Strona agencji.

To pierwszy z aż 11 spacerów kosmicznych, które astronauci odbyli podczas pracy nad Nauką, wielofunkcyjną jednostką laboratoryjną, która obejmuje dodatkową przestrzeń badawczą i kwatery sypialne. Następny spacer kosmiczny, który ma trwać około pięciu godzin, zaplanowano na 9 września.

W lipcu nowo zadokowany rosyjski oddział Nauka Przypadkowo odpalił jej partie, okrążając stację kosmiczną poza kontrolą. W tym czasie na pokładzie było trzech astronautów NASA, dwóch rosyjskich kosmonautów, jeden japoński astronauta i jeden astronauta ESA.
Dmitrij Rogozin, dyrektor generalny Rosyjskiej Agencji Kosmicznej Roscosmos, Powiedział CNNI „Mieliśmy problem”, obwinia go ludzki błąd.

„Nauka” została wystrzelona z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie 21 lipca i zadokowała 29 lipca.

Podczas piątkowego spaceru kosmicznego Novitsky i Dubrov połączą kable zasilające, Ethernet i dane między serwerami Nauka i rosyjskimi Zvezda. Dwaj astronauci zainstalują poręcze i wykonają pozostałe zadania związane z prowadzeniem kabli podczas spaceru kosmicznego 9 września.

Na oba spacery kosmiczne Nowitzki też będzie Członek załogi EVA nr 1 będzie nosił rosyjski skafander Orlan w czerwone paski, a Dubrov będzie nosił skafander w niebieskie paski jako członek EVA 2.

Drugi i trzeci spacer kosmiczny będą przeznaczone dla Dubrova i Novitsky’ego, a także spacery kosmiczne 242 i 243 w celu wsparcia montażu, konserwacji i modernizacji stacji kosmicznej.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna na krótko traci kontrolę po awarii nowego rosyjskiego modułu

Tymczasem spacer kosmiczny zaplanowany na 24 sierpnia, który miał obejmować astronautę NASA Mark Vande Hai i astronautę Japan Aerospace Exploration Agency Akihiko Hoshied, zaplanowano na 12 września — z pewnymi zmianami.

Sierpniowy spacer kosmiczny został przełożony na dzień przed jego odbyciem z powodu tego, co NASA określiła jako „drobny problem medyczny„Doświadczony Vande Hei.

Chociaż nie ujawniono żadnych innych szczegółów na temat problemu – poza faktem, że nie był to nagły wypadek medyczny – Vande Hei zapewni teraz wewnętrzne wsparcie podczas spaceru kosmicznego 12 września, gdy będzie nadal wracał do zdrowia.

Bowie & # 39;  s & # 39;  Starman & # 39 ;  I inne nie z tego świata piosenki na spacer kosmiczny

Astronauta ESA Thomas Pesquet zastąpi go obok Hoschede. Podczas marszu Hoshide i Pesquet zainstalują zestaw modyfikacyjny, który przygotuje do przyszłych prac instalacyjnych Roll-Out Solar Array.

READ  Bez wtrysku, bez pracy, bez problemu? nie dokładnie. - Rekrutacja i zasoby ludzkie

Według NASA będzie to pierwszy spacer kosmiczny, który zostanie wykonany ze śluzy w orbitującym laboratorium przez dwóch z dwóch międzynarodowych astronautów współpracujących ze stacją kosmiczną.

Kamera wirtualnej rzeczywistości 360 stopni sfotografuje Hoshide’a i Pesqueta podczas ich kosmicznego spaceru.

Christine Fisher z CNN przyczyniła się do powstania tego raportu.