Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rosyjska tenisistka Wiera Zwonariewa deportowana po tym, jak została uznana za „pożądaną” w Polsce

Rosyjska tenisistka Wiera Zwonariewa deportowana po tym, jak została uznana za „pożądaną” w Polsce

Rosyjska tenisistka Wiera Zwonariewa otrzymała w piątek zakaz wjazdu do Polski ze względów bezpieczeństwa państwa i bezpieczeństwa publicznego – poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych RP.

38-latek, brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Pekinie w 2008 roku, znalazł się na liście startowej startującego w poniedziałek BNP Paribas Warsaw Open.

Obejrzyj wideo powyżej: Wymywanie osadza popioły, gdy Azjaci trzymają urnę

Oglądaj najnowszy sport na Channel 7 lub przesyłaj strumieniowo za darmo 7 Dodatek >>

„Wjazd do Polski rosyjskiej tenisistce uniemożliwiła straż graniczna. „Wiera Zwonariewa próbowała przylecieć do naszego kraju samolotem z Belgradu do Warszawy, korzystając z wizy wydanej przez Francję” – poinformował resort w komunikacie.

„Po przylocie z Serbii tenisista przebywał w strefie tranzytowej Lotniska Chopina w Warszawie i dziś po godzinie 12.00 odleciał do Podgoricy.”

Zwonariewa znajduje się na liście osób niepożądanych na terytorium Polski – poinformowało ministerstwo.

Rosyjska tenisistka Wiera Zwonariewa otrzymała zakaz wjazdu do Polski ze względów bezpieczeństwa rządu. dług: David Horton – Camerasport/Camerasport za pośrednictwem Getty Images

Polska stała się jednym z najbardziej zagorzałych sojuszników Ukrainy od czasu inwazji Rosji na ten kraj w 2022 roku i odmówiła wjazdu osobom popierającym działania Rosji i Białorusi.

Organizatorzy turnieju nie odpowiedzieli od razu na mailową prośbę o komentarz.

Później w sobotę WTA powiedziało, że „dodatkowo oceni problem z wydarzeniem”.

Organ zarządzający powiedział w oświadczeniu: „WTA jest świadoma sytuacji związanej z Verą Zvonarevą w Warszawie.

„Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie wszystkich zawodniczek jest najwyższym priorytetem WTA. Vera opuściła Polskę i będziemy dalej analizować tę kwestię podczas tego wydarzenia.

Tymczasem wydaje się, że Aliaksandra Chasnovich z Białorusi wjechała do kraju na podstawie jej postów w mediach społecznościowych.

READ  FNE Visegrad YR2021: Polska wystawa: Operatorzy kin tworzą stracony czas

Ale inna rosyjska zawodniczka, Anastasia Podabova, powiedziała na Instagramie, że nie będzie mogła zagrać w European Open w Hamburgu, ponieważ wiza nie została wydana na czas.

„Ze względu na problemy wizowe z przykrością ogłaszam, że nie wezmę udziału w Hamburgu w tym roku” – powiedział. „Mój zespół i ja złożyliśmy wniosek na czas, ale niestety został on opóźniony”.

Botapova została ostrzeżona przez WTA na początku tego roku po tym, jak założyła na korcie koszulkę piłkarską Spartak Moscow.

z PA

Jeśli chcesz zobaczyć tę zawartość, popraw swoje .

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak używamy plików cookie, zobacz nasze Przewodnik po plikach cookie.