Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rożek inspirowany przyjaźnią turecką, polską

Rożek inspirowany przyjaźnią turecką, polską

Główny trener Gilasa Pilipinasa, Tim Cone, wykorzysta w tym miesiącu dwa europejskie mecze towarzyskie, aby ocenić, dokąd jego zespół zmierza na lipcowe kwalifikacje FIBA ​​do Igrzysk Olimpijskich.

Po przepraszającym odejściu Barangaya Ginebry San Miguela z półfinału Pucharu Filipin organizowanego przez Filipiński Związek Koszykówki (PBA) Cone skupia się teraz na opracowaniu planu mającego na celu wypchnięcie Gilasa do formy turniejowej.

W ramach przygotowań do OQT zaplanowanego na 2–7 lipca w Rydze Gilas poleci 25 czerwca do Stambułu, aby zagrać z 24. na świecie reprezentacją Turcji, a następnie uda się do Europy Wschodniej na kolejny mecz towarzyski z 15. na świecie Polską. , Łotwa.

„Te dwie przyjaźnie dadzą nam właściwe poczucie (tego, gdzie jesteśmy)” – powiedział Gone w niedawnym wywiadzie opublikowanym na stronie Facebooka Samahang Basketball en Pilipinas.

Chce zobaczyć, jaki aspekt swojej gry mogą poprawić, gdy zmierzą się z łotewskim składem Gilas w grupie A, 6. na świecie drużyną gospodarzy i 23. na świecie Gruzją o bilet na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu zaplanowane na 26 lipca . 11 sierpnia.

„Myślę, no wiesz: «Czy możemy konkurować? „Co musimy zrobić, aby konkurować?” to jeden z brakujących elementów, których potrzebujemy, jeśli chodzi o planowanie gier i przystępowanie Łotwy do OQT.

Gilas otwierają obóz treningowy 21 czerwca w Inspire Sports Academy w Calamba w Lagunie.

„Będziemy się tam izolować i spróbujemy odbyć od sześciu do ośmiu ćwiczeń. Następnie 25 grudnia wyruszymy do Stambułu” – powiedział Cohn.

Filipiny rozpoczynają sezon OQT przeciwko Łotwie 3 lipca, a następnego dnia grają w Gruzji.

„To będzie wyzwanie, a potem zagramy z 23. (na świecie) Gruzją, czyli dokładnie tam, gdzie znajduje się Turcja. Zobaczymy, czy uda nam się stamtąd dostać do crossovera” – powiedział Kone.

Pomimo wysokich wymagań Kohn od czasu swojego występu na ostatnich letnich igrzyskach w Monachium w 1972 r. utrzymuje pozytywne nastawienie do realizacji olimpijskiego marzenia swojego kraju.

READ  Polska odwołuje 50 dyplomatów powołanych przez były prawicowy rząd w celu wzmocnienia dyplomacji w „trudnych” czasach | Wiadomości ze świata

„Przyjrzeliśmy się drużynom. Wszystkie są naprawdę dobre. Są duże, atletyczne, ale nie jest niemożliwe (wygrać)” – powiedział.

Dwie najlepsze drużyny po rundzie wstępnej awansują do półfinału, w którym zmierzą się z dwiema najlepszymi z grupy B, w skład której wchodzą Brazylia, Kamerun i Czarnogóra.

Zwycięzca OQT pojedzie do stolicy Francji, aby dołączyć do potęg z USA, Australii, Kanady, Niemiec, Japonii, Serbii, Sudanu Południowego i Francji.

„Będzie to trudne, ale moim zdaniem nie jest to niemożliwe” – powiedział Cohn.

Zobaczymy. Wiem, że jestem bardzo podekscytowany. Gracze są tym bardzo podekscytowani i jesteśmy trochę bliżej powrotu 21 czerwca.

Kohn jest kluczową postacią w drużynie Gilasa, która zdobyła złoto na ubiegłorocznych Igrzyskach Azjatyckich w Hangzhou.