Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ruapehu odzyskuje siły, gdy narciarze gromadzą się na stokach

Ruapehu odzyskuje siły, gdy narciarze gromadzą się na stokach

Po zaledwie dwóch miesiącach oczyszczenia, a następnie dofinansowania przez rząd w celu zapewnienia kontynuacji sezonu, pole narciarskie na górze Ruapehu zawiera teraz mnóstwo tego, czego najbardziej potrzebują – śniegu.

W tej chwili w górach osiągnięto rekordowe opady śniegu, a najgłębsza na świecie podstawa śnieżna sięga 255 cm. Ironią losu jest to, że w zeszłym roku o tej porze pole było zamknięte z powodu skrajnego braku śniegu.

Dyrektor operacyjny Ruapehu, Travis Donaggio, powiedział, że najlepsze dni w sezonie jeszcze przed nami.

„Będziemy kontynuować prace nad tym tytułem przez jakiś czas, przed nami długi sezon. Zbiega się on z weekendem pracy, więc nie jesteśmy jeszcze w połowie drogi i zwykle mamy świetne warunki w dalszej części roku, kiedy jeszcze z tym nie skończyliśmy.” „Nie widzę zbyt dużego mrozu, więc ta baza zapewniłaby nam idealne warunki”.

Narciarze również wracają na stoki, a hotele i restauracje wreszcie wróciły do ​​poziomu sprzed pandemii.

Właściciel hotelu Ben Tuck powiedział, że był on zarezerwowany na sezon.

„W porównaniu z zeszłym rokiem byliśmy zapełnieni tylko w jednej czwartej, teraz jesteśmy pełni w każdy weekend, co jest wspaniałe i bardzo wdzięczne”.

Ben Wiggins, właściciel sklepu narciarskiego TCB, powiedział, że ubiegły miesiąc był ogromną ulgą dla firm z Ohakune.

„Po czterech latach bardzo restrykcyjnego podejścia do liczby turystów i pogody było to coś wyjątkowego” – powiedział Wiggins.

„Nie tylko mamy wygodę pracy, ale mamy także wygodę wchodzenia na górę i rozdzierania całego tego śniegu. Wszyscy tutaj się tym cieszymy i miasto też się tym cieszy, niegodziwi”.

Po ostatnich wahaniach covida i procesie likwidacji wszyscy miłośnicy gór nie mogą się doczekać powrotu do równowagi.

Na początku tego roku wierzycielom nie udało się osiągnąć porozumienia w sprawie opcji wykupu, ale rząd przybył na ratunek, oferując jedenastogodzinne koło ratunkowe o wartości 5 milionów dolarów, aby zapewnić kontynuację sezonu.

READ  Wewnątrz rosyjskiego oporu przeciwko inwazji prezydenta Władimira Putina na Ukrainę