Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rudy Giuliani zawieszony w praktyce prawniczej w Waszyngtonie | Rudy Giuliani

Rudy Giuliani został zawieszony przez amerykański sąd apelacyjny od wykonywania zawodu prawniczego Waszyngton, ruch, który nastąpił po wcześniejszym zawieszeniu w Nowym Jorku w związku z konsekwencjami jego bezpodstawnych twierdzeń dotyczących wyborów w 2020 roku.

To Giuliani prowadził prawne wyzwanie dla Trumpa po jego porażce w wyborach Przestałem praktykować prawo w Nowym Jorku W zeszłym miesiącu, po orzeczeniu sądu, złożył „ewidentnie fałszywe i wprowadzające w błąd oświadczenia przed sądami, prawodawcami i opinią publiczną”, próbując obalić wyniki wyborów w 2020 r. na korzyść atut.

Okręgowy Sąd Apelacyjny dla Dystryktu Kolumbii wydał w środę nakaz, powołując się na zawieszenie prawa jazdy Giulianiego w stanie Nowy Jork. W czerwcu sąd w Nowym Jorku stwierdził, że skłamał, twierdząc, że wybory zostały skradzione. Licencja Giulianiego zostanie cofnięta na czas postępowania dyscyplinarnego za jego praktyki.

Powołując się na zamieszki z 6 stycznia na Kapitolu, nowojorska Izba Odwoławcza stwierdziła, że ​​entuzjazm Giulianiego dla promowania fałszywych zarzutów zagraża interesowi publicznemu i może podważyć publiczne zaufanie do procesu wyborczego.

Po orzeczeniu z 24 czerwca Giuliani powiedział, że pójdzie do sądu, aby walczyć z zawieszeniem w Nowym Jorku.

Prawnik i powiernik byłego prezydenta twierdzi, że podczas wyborów prezydenckich doszło do powszechnego oszustwa bez dowodów. Nie będzie mógł wykonywać zawodu prawnika w Waszyngtonie, dopóki Nowy Jork nie rozwiąże jej sprawy.

Komentarz prawników pokazuje, jak daleko Giuliani spadł ze swojej świetności jako prawnik, który służył jako trzeci w rankingu Departament Sprawiedliwości USA i jako prokurator generalny Stanów Zjednoczonych na Manhattanie. Pełnił również funkcję burmistrza Nowego Jorku w latach 1994-2001.

READ  Morrison twierdzi, że technologia będzie traktować klimat jak szczepionki, aby poradzić sobie z COVID