Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ruszyły już zapisy, aby dołączyć do zabawnego wyścigu „Morze Różu”.

Ruszyły już zapisy, aby dołączyć do zabawnego wyścigu „Morze Różu”.

Napisane przez Sonię Ishak

Wzywa się osoby, które wyzdrowiały z raka piersi i ich zwolennicy w całym Queensland, do walki z chorobą poprzez przyłączenie się do tegorocznego „Morza Różu”.
Ruszyły już zapisy do Biegu Zabawnego z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, który odbędzie się w niedzielę 10 marca, a organizatorzy mają nadzieję pobić ubiegłoroczny rekord udziału, który wyniósł 23 000 osób.
Fundusze z wydarzenia, którego gospodarzem jest Queensland X-Ray, zostaną przeznaczone na ratujące życie badania nad rakiem piersi, a także usługi i wsparcie dla pacjentek z rakiem piersi w całym stanie. To zabawne wydarzenie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet (IWD) nie tylko podnosi bardzo potrzebną świadomość i fundusze dla osób dotkniętych rakiem piersi, ale także zapewnia poczucie koleżeństwa osobom dotkniętym tą chorobą.
W zeszłym roku ponad 20 000 osób wzięło udział w biegu na 5 km w Brisbane IWD Fun Run, a dodatkowe 3300 uczestników regionalnych z całego stanu Queensland wzięło udział we własnych imprezach biegowych.
W zeszłym roku podczas wydarzenia zebrano ponad 2 miliony dolarów na wsparcie pacjentów chorych na raka.
Doktor Kerry McMahon, dyrektor radiolog w Centrum Obrazowania Rentgenowskiego Kobiet w Queensland, powiedziała, że ​​jej koledzy stoją na czele walki z rakiem piersi. Doktor McMahon stwierdziła, że ​​obrazowanie piersi ogromnie się rozwinęło od czasu wprowadzenia w Australii w 2011 roku w pełni cyfrowej mammografii.
W ciągu najbliższych kilku miesięcy Queensland X-Ray wprowadzi udoskonaloną mammografię z wykorzystaniem nowego mammogramu GE Pristina.
Nalegała, aby wszystkie kwalifikujące się kobiety poddały się badaniom przesiewowym piersi i potraktowały swoje zdrowie priorytetowo.
„Wiele kobiet boi się mammografii, odkłada ją na później lub w ogóle jej nie wykonuje ze względu na towarzyszący jej dyskomfort i strach” – stwierdziła dr McMahon.
„Jednak w przypadku doświadczonych mammografów i nowoczesnego sprzętu dyskomfort powinien być minimalny, ponieważ ucisk trwa bardzo krótko, od 10 do 15 sekund na pierś”. Wiele kobiet za każdą piersią kryje się własne potrzeby. Kolejna w rodzinie – ale dla wszystkich kobiet priorytetem powinna być regularna mammografia” – stwierdziła dr McMahon. www.womensdayfunrun.com.au

READ  Wykorzystanie angiografii płucnej tomografii komputerowej w regionalnym oddziale ratunkowym w Wiktorii

reklama