Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rywalizacja poborowa wywołuje incydent dyplomatyczny między Polską a Rosją | Rosja

Po tym, jak polska funkcjonariuszka zdjęła flagę rosyjskiej zawodniczki podczas mistrzostw świata, kobiecy pobór, cieszący się niesłabnącą popularnością jako sport wojenny i walki, wywołał incydent dyplomatyczny między Warszawą a Moskwą.

Damian Reska, prezes Polskiego Związku Poborowego, przeprosił za oburzenie w rosyjskich mediach społecznościowych, ale powiedział, że nie ma innego wyjścia, jak tylko przestrzegać międzynarodowych przepisów sportowych, które uniemożliwiają Rosjanom rywalizację pod ich banderą.

Sześciokrotna mistrzyni świata Rosji Tamara Tansikushina przegrała we wtorek w rundzie z Natalią Sadowską. Obaj walczą o tytuł Pucharu Świata w dziewięciu meczach, który odbędzie się w Warszawie do 3 maja, a Sadovska obecnie prowadzi.

Szef rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego nazwał interwencję „największym błędem”, a rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow obwinił Donzikushinę o porażkę w ruchu flagowym, mówiąc: „W dużej mierze straciłem na tym incydencie”.

Funkcjonariusz, który zdjął flagę, Jacek Pavliki, powiedział organizatorom agencji Reuters, że „był naprawdę pod presją, baliśmy się” i że „wyłączenie kamer” mogło być dobrym pomysłem, więc incydent nie został wyemitowany.

„Wtedy po prostu zwróciliśmy na to uwagę zugzwang „Wtedy po prostu zwróciliśmy na to uwagę. „Wtedy po prostu zwróciliśmy na to uwagę zugzwang.Dodał: „Mam nadzieję, że wielu Rosjanom jest przykro i bardzo mi z tego powodu przykro. „

Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) zakazała rosyjskim sportowcom startowania w ważnych międzynarodowych zawodach pod ich flagą narodową do grudnia 2022 roku, po odkryciu, że Rosja nie przestrzegała swoich zasad dotyczących testów laboratoryjnych w celu wykrycia nielegalnych narkotyków.

READ  Cena detaliczna warzyw w Polsce wzrosła, a spożycie spadło
Sadovska (z lewej) bez swojej flagi, po tym jak rozwinęła ją na korzyść swojego przeciwnika. Zdjęcie: Cocker Bemble / Reuters

Wada potwierdził Reuterowi, że poprosił o podjęcie działań na fladze, ale powiedział, że „nie prosił ani nie chciał”, aby została ona usunięta podczas prawdziwego meczu. „Sposób, w jaki został usunięty, nie jest kwestią dla Wady” – powiedział.

W solidarności ze swoim przeciwnikiem Sadovska zdjęła później polską flagę. Reska powiedział, że Polski Związek Poborowy zostanie wydalony z Wady, jeśli nie podejmie działań. „Taka jest potrzeba chwili” – powiedział.