Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Google udostępnił w Polsce miliard 2 miliardów centrów danych

Amerykańska firma technologiczna Google zaprezentowała w środę nowe centrum danych w chmurze w Warszawie – pierwsze tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej – z inwestycją prawie 2,0 miliarda dolarów (1,7 miliarda).

Premier Matos Moraveki powiedział, że nowe centrum zapewni „doskonałą obsługę instytucji prywatnych i publicznych” oraz wzmocni bezpieczeństwo, ponieważ dane będą przechowywane w Polsce.

Podoba ci się ta historia?

Otrzymaj wiadomość z najlepszymi nowościami technicznymi dnia w 5 minut!

Proszę czekać …

„Mamy nadzieję, że nowy obszar Google Cloud… pomoże wyjść z epidemii i przyczyni się do rozwoju gospodarki cyfrowej w Polsce i krajach sąsiednich” – powiedziała Magdalena Digivuk, Country Manager, Google Cloud.

Pix Aliu, amerykański dyplomata, powiedział, że amerykańskie firmy zainwestowały w Polsce około 60 miliardów dolarów, a Google „dodaje 2 miliardy dolarów do tej liczby, rozszerzając usługi w chmurze”.

Polska gospodarka po raz pierwszy weszła w recesję w ubiegłym roku po upadku komunizmu trzy dekady temu z powodu kryzysu koronawirusa, ale oczekuje się, że w tym roku znów się odrodzi.

Rząd położył nacisk na rozwój sektora technologicznego.

Microsoft ogłosił w zeszłym roku, że zainwestuje w Polsce 1 miliard dolarów, w tym stworzenie nowego regionalnego centrum danych w chmurze, aby rozszerzyć swoją działalność.

Jeden ze światowych liderów w dostarczaniu usług chmurowych Google i Microsoft – firma warta setki miliardów dolarów.

Oprócz pobierania opłat za usługę operatorzy chmury mogą gromadzić duże ilości danych i otwierać wiele strumieni przychodów.

READ  Zapowiedź półfinału: kto będzie gospodarzem finału w Polsce-Estonii? - FIBA ​​​​Prekwalifikacje Olimpijskie 2023 Polska-Estonia 2023