Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rzadki włoski samochód sportowy wystawiony online po okazyjnej cenie – z ogromną przewagą

Rzadki włoski samochód sportowy wystawiony online po okazyjnej cenie – z ogromną przewagą

Cena Maserati Merak, wynosząca 15 000 euro, może być kusząca, ale przywrócenie samochodu do dawnej świetności zajmie dużo czasu i pieniędzy.


Bardzo rzadki zardzewiały włoski samochód sportowy z lat 70-tych – A Maserati Merak Jest wystawiony na sprzedaż w Polsce po stosunkowo niskiej cenie wywoławczej, ale wymaga poważnych napraw, zanim będzie mógł wrócić na drogi.

Polski sprzedawca wystawił Maserati Meraka na 15 000 euro – około 23 200 dolarów australijskich – i twierdzi, że jest to „projekt renowacji” z kompletnymi częściami, chociaż cena renowacji samochodu sportowego może znacznie przewyższyć koszt zakupu już działającego egzemplarza.Maserati twierdzi, że zbudował około 1830 samochodów sportowych Merak w latach 1972-1982, dodając model SS do gamy w 1976 roku z 3,0-litrowym silnikiem V6 mocniejszym niż standardowy samochód.

Mniej niż 1000 egzemplarzy Maserati Merak SS weszło do produkcji, zanim samochód sportowy został usunięty z oferty firmy w 1982 roku i służył jako ostatni model włoskiej marki z silnikiem umieszczonym centralnie, aż do wypuszczenia na rynek MC12 pochodzącego z Ferrari w 2004 roku.W 1976 roku Maserati Merak SS wyceniono w Australii na 80 000 dolarów plus koszty drogowe – równowartość ponad 530 000 dolarów dzisiaj, zgodnie z obliczeniami inflacji Banku Rezerw Australii.

Historia tego Maserati Meraka jest niejasna, ponieważ sprzedawca twierdzi, że posiada amerykańską dokumentację samochodu (wskazującą, że spędził on czas w Ameryce Północnej), a także dowód legalnego sprowadzenia go do Europy.

Dealer Maserati twierdzi, że samochód znajduje się w Krakowie i można go obejrzeć po wcześniejszym umówieniu.jeszcze:Salon Maserati Merak
jeszcze:Sprzedam używane Maserati
jeszcze:Salon Maserati Merak
jeszcze:Sprzedam używane Maserati
Jordan Mulash

Jordan Mulash pochodzi z Canberry/Ngunawal, a obecnie mieszka w Brisbane/Turbal. Dołączając do Team Drive w 2022 roku, Jordan pracował wcześniej w Auto Action, MotorsportM8, The Supercars Collective, TouringCarTimes, whatCar, Wheels, Motor i Street Machine. Jordan jest ćpunem iRacing iw weekendy można go spotkać za kierownicą Octavii RS lub zaprzysiężonego w ZH Fairlane.

READ  Fani Rosji buczą z powodu kontuzji kolana Belgii, FA obawia się takiej samej reakcji na Wembley przed Anglią vs Chorwacją

Przeczytaj więcej o Jordanie MulashuIkona łącza