Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rzadkie karty do gry sprzedawane są w Berkshire za 50 000 funtów

Rzadkie karty do gry sprzedawane są w Berkshire za 50 000 funtów

Zestaw kart, który wygenerował najwięcej pieniędzy, pochodzi z 1720 roku i nosi tytuł Thomas Bowles South Sea Bubble Stock-Jobbing.

Dom aukcyjny podał, że kolekcja rzadkich kart do gry z XVII i XIX wieku została sprzedana na aukcji za „nieoczekiwaną” cenę.

52 działki zostały wystawione na sprzedaż na prywatnym serwisie aukcyjnym w Newbury, gdzie oczekiwano, że będą warte do 20 000 funtów.

Przedmioty zostały faktycznie sprzedane za łączną kwotę 51 174 funtów.

„Ceny odzwierciedlały ich jakość i wyjątkowość” – powiedział Daniel Agnew, lalkarz i twórca lalek.

Dodał, że kolekcja obejmuje kolekcje największych brytyjskich producentów Hunt, Creswick i Hall i jest w „wyjątkowym stanie”.

Najmniejszy zestaw sprzedano za 100 funtów, a największy za 15 000 funtów.

1676 kart do gry

Miniaturowe karty do gry z mapami zaprojektowane przez twórcę map Roberta Mordena zostały sprzedane za około 14 000 funtów

„Rzadko zdarza się, że na aukcji znajduje się jedna z ilustrowanych talii kart do gry z XVII i XVIII wieku, więc posiadanie tej kolekcji razem jest czymś niezwykłym, ponieważ to, że tak efemeryczne przedmioty przetrwały, jest niesamowite.

Talia kart, która wygenerowała najwięcej pieniędzy, sięga 1720 roku i nosiła tytuł Thomas Bowles South Sea Bubble Stock-Jobbing, znana również jako The Humours of Change Alley.

Każda z 52 kart opowiada inną historię o pierwszym na świecie załamaniu finansowym, utracie pieniędzy i powiązaniu tego z handlem niewolnikami.

Firma South Sea Company została założona w 1711 roku w Londynie i miała na celu dostarczanie 4800 niewolników każdego roku przez 30 lat na hiszpańskie plantacje w Ameryce Środkowej i Południowej.

Szacuje się, że talia została sprzedana za od 5000 do 8000 funtów, ale osiągnęła 15 000 funtów.

Podobnie oczekiwano, że talia kart do gry z miniaturowymi mapami Roberta Mordena z 1676 r. będzie kosztować do 3000 funtów, ale została sprzedana za 13 750 funtów.

READ  McConaughey zbuduje łodzie ETNZ Chase Zero

Agnew powiedział: „To fantastyczny wynik jak na tak rzadkie papiery. Byliśmy zachwyceni, że spotkały się one z tak dużym zainteresowaniem oraz że gorączkowe licytacje i osiągnięte ceny odzwierciedlały ich jakość i wyjątkowość”.


Śledź BBC South dalej Facebook, XLub Instagrama. Wyślij swoje pomysły na historie do [email protected].