Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Samodzielny tablet PlayStation 5 niemal wywołuje dyskusję na temat portalu PlayStation — Yanko Design

Samodzielny tablet PlayStation 5 niemal wywołuje dyskusję na temat portalu PlayStation — Yanko Design

Chociaż trend w zakresie gier przenośnych stał się ostatnio silny, szczególnie w przypadku wiodących na rynku produktów takich jak Nintendo Switch i Steam Deck, główni producenci konsol nie wycofali się jeszcze całkowicie. Jasne, Xbox nie jest tym specjalnie zmartwiony, skoro teoretycznie każdy laptop z systemem Windows może uruchomić niektóre z jego tytułów, ale Sony wymyśliło dziwną i nie do końca zadowalającą wersję tego pomysłu. PlayStation Portal nie jest „przenośny” nie bez powodu, ponieważ przesyła strumieniowo tylko gry z konsoli PS5 znajdującej się gdzieś w domu. Zanieś go bardziej odważnym twórcom, aby urzeczywistnić marzenie o konsoli PlayStation 5 Portable, jak ten imponujący kolos „Tablet Edition” na PlayStation 5, który jest wart całej ciężkiej pracy.

projektant: Mateusz Birks

PlayStation 5 odchodzi od konstrukcji konsol generacji, oferując elegancką, futurystyczną, ale także dziwaczną estetykę, którą niektórzy porównują do tropu. Ale dzięki nowemu projektowi, a zwłaszcza udoskonaleniom, które Sony po cichu wprowadziło po premierze konsoli, umożliwiło to twórcze przedsięwzięcie. Krótko mówiąc, Sony zmniejszyło płytę główną PS5 do mniejszego rozmiaru, który można zaprojektować tak, aby zmieścił się w grubym i ciężkim 14-calowym tablecie. Jednak to był najmniejszy problem projektu, biorąc pod uwagę, że znajdujące się w nim rzeczy stanowią w rzeczywistości większość sprzętu PS5.

PlayStation 5 generuje około 200 watów ciepła przy pełnej mocy, więc większość elementów wewnętrznych konsoli jest w rzeczywistości przeznaczona do zarządzania ciepłem. Należą do nich ogromne wentylatory i radiator o dziwnym kształcie, który nigdy nie pasowałby do żadnej konstrukcji laptopa. Dlatego większość wysiłku związanego z tabletem PS5 poświęcono opracowaniu systemu zarządzania temperaturą, który byłby równie skuteczny i nie zajmowałby tak dużo miejsca w pionie. Dzięki kreatywnemu myśleniu i wielu badaniom problem ten został ostatecznie rozwiązany z wielką satysfakcją.

READ  Wygląd przypominający Apple z naprawą jak z PC

Po usunięciu największej przeszkody inżynieryjnej rozmieszczenie reszty gigantycznego tabletu jest stosunkowo łatwiejsze. Należało wykonać obudowę wydrukowaną w 3D, aby pasowała do czarno-białej estetyki PS5. Wybranym monitorem do tego projektu był 14-calowy wyświetlacz OLED odzyskany z zepsutego laptopa, dzięki czemu grafika gry naprawdę błyszczała. Wreszcie należało zaprojektować zewnętrzny zasilacz, ponieważ oryginalny zasilacz PS5 był zbyt duży i niewygodny w użyciu w obecnej postaci.

Po wielu pracach PS5 Tablet Edition, znane również jako PS GO, jest gotowe do testów, a efekt końcowy jest naprawdę imponujący, zarówno od strony termicznej, jak i szczególnie pod względem wydajności i jakości wizualnej. To naprawdę przenośny system, który zmieści się w plecaku, chociaż aby z niego skorzystać, trzeba go gdzieś podłączyć. Z drugiej strony pomysł polegał na stworzeniu konsoli o charakterze bardziej społecznościowym, którą można zabrać do domu przyjaciela lub krewnego, abyście mogli wspólnie cieszyć się tym doświadczeniem, zamiast siedzieć samotnie w kącie w ciemności i naciskać przyciski na laptopie. .