Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Samsung Galaxy Z Flip 3: Kotaku Australia Recenzja

W Kotaku samodzielnie wybieramy i piszemy o tym, co lubimy i myślimy, że i Tobie się spodoba. Mamy partnerstwa afiliacyjne i reklamowe, co oznacza, że ​​możemy pobierać część sprzedaży lub inne wynagrodzenie z linków na tej stronie. BTW – Ceny są dokładne, a produkty są dostępne w momencie wysłania.

z następnym kontynuacja macierz, a Limp Bizkit wypuszcza nowy album, wypuszczając Samsung Galaxy Z Flip 3, można śmiało powiedzieć, że wczesne lata 2000 powróciły. Po ostatniej dekadzie nostalgii za latami 80. i 90. to chyba tylko kwestia czasu.

Wydany z powrotem w sierpniu tego roku, Galaxy Z Klapka 3 Jest to druga iteracja linii składanych smartfonów Samsunga z klapką i ogromny krok naprzód w stosunku do swojego poprzednika. Ale nawet przy tych ulepszeniach, jak wypada na tle innych smartfonów na rynku? Czy składany telefon ma miejsce w 2021 roku?

Co potrafi Galaxy Z Flip 3?

Zdjęcie: Kotaku Australia

Biorąc pod uwagę wartość nominalną, łatwo jest napisać, że Galaxy Z Flip 3 jest bardziej nowością niż poważny smartfon. I chociaż uważam, że jest to poniekąd prawdą, Samsung dołożył starań, aby stworzyć telefon, który stanowi wystarczająco przyzwoity argument jako alternatywną opcję w porównaniu z telefonami innych marek i innymi telefonami na rynku.

Flip 3 działa na Qualcomm Snapdragon 888, tym samym chipsecie, który jest używany w amerykańskich, chińskich i japońskich wersjach modeli Samsung Galaxy S21, z 8 GB pamięci RAM i procesorem graficznym Adreno 660. Od dwóch miesięcy używam tego telefonu , raz się rozbił Tylko jeden – a to dlatego, że próbowałem to zrobić celowo.

W porównaniu do flagowych smartfonów Samsunga, Flip 3 ma mniejszą baterię 3300 mAh, ale nigdy nie miałem z tym problemu. Przez większość dni siedziałem blisko 30%, kiedy podłączałem telefon, aby go ładować przez noc.

Jest wyposażony w dwa zewnętrzne aparaty — ultraszerokokątny 12 MP i ultraszerokokątny 12 MP — i oba są świetne. Po otwarciu telefon ma również dobry przedni aparat 10MP.

READ  Sonic Colours: The Ultimate remaster ukaże się we wrześniu

Ultraszerokokątny aparat naprawdę zasługuje na swoją nazwę i jest prawie obiektywem typu „rybie oko”, który powoduje pewne zniekształcenia na krawędzi obrazu. Nie jest to zauważalne, ale na pewno zobaczysz to, jeśli użyjesz go do robienia zbliżeń.

Zrobione aparatem ultraszerokokątnym. (Zdjęcie: Kotaku Australia)
Zrobione aparatem szerokokątnym, stojąc w tym samym miejscu, co poprzednie zdjęcie. (Zdjęcie: Kotaku Australia)

Zawias telefonu jest bardzo stabilny i utrzymuje tę sztywność przez cały czas, kiedy go używam. Jest też coś niesamowicie satysfakcjonującego w zbyt dużym otwieraniu lub zamykaniu telefonu. Złapałem się na tym, że robię to, kiedy tylko mogłem, nawet jeśli okazja nie wymagała takiego poziomu sarkazmu.

W przeciwieństwie do poprzedniego modelu Z Flip, Flip 3 ma stopień wodoodporności IPX8, ale nie ma oceny pyłu. Więc staraj się utrzymywać to połączenie w czystości.

Rozróżnianie ekranu

Najlepszą cechą Flip 3 i największym ulepszeniem w stosunku do poprzednika jest jego ekran, który jest imponujący, biorąc pod uwagę, że regularnie składa się na pół. Jego ekran to 6,7-calowy wyświetlacz Samsung AMOLED 2640 x 1080 z HDR10+, a wszystko, co oglądałeś lub grałeś, wyglądało wyraźnie i ostro.

W porównaniu z poprzednim Z Flipem, ta nowa iteracja obsługuje adaptacyjną częstotliwość odświeżania do 120 Hz (więcej o tym za chwilę) i wyższą jasność szczytową, która zapewnia, że ​​nie będziesz mieć żadnych problemów podczas korzystania z telefonu na zewnątrz w bezpośrednim świetle słonecznym.

Większy ekran 22:9 jest idealny do gier. Ponieważ większość przenośnych wyświetlaczy HUD do gier jest zaprojektowana tak, aby znajdowały się przy dalekiej krawędzi ekranu, w środku jest mnóstwo nieruchomości. Po dłuższym używaniu ekran trochę się nagrzewa. Nie dość, że jest niewygodnie, to jest to zauważalne.

Samsung Galaxy Z Klapka 3
Zdjęcie: The Pokémon Company / Kotaku Australia

Częstotliwość odświeżania 120 Hz naprawdę pomaga w tworzeniu niektórych gier całkiem płynnie i nie miałem problemu z utrzymaniem 60 klatek na sekundę podczas grania w gry wymagające większej ilości pamięci RAM, takie jak Telefon komórkowy Call of Duty I Efekt Jinshin. Zawias jest też na tyle mocny, że przypadkowo nie zgiąłem telefonu podczas zabawy.

READ  Apple walczy z kolejnymi problemami z MacBookiem Pro

Telefon ma również funkcję Game Booster, która pomoże poprawić jego wydajność podczas grania, analizując użycie pamięci telefonu i temperaturę, umożliwiając ograniczenie powiadomień, zużycia baterii i działania aplikacji w tle.

Zginalny charakter telefonu oznacza, że ​​po całkowitym otwarciu na ekranie rozciąga się zagięcie. Myślę jednak, że Samsung wykonał dobrą robotę, minimalizując tę ​​zmarszczkę tak bardzo, jak to możliwe. Podczas grania w gry lub oglądania filmów nie można tego zaobserwować pod odpowiednim kątem. Jednak od czasu do czasu resetowałem się, a zagniecenie odbijało światło w pokoju.

Ten rozszerzony ekran sprawia, że ​​Flip 3 jest bardzo wysokim telefonem, ale mogłem go nosić wygodnie, tak jak zwykle robię to z każdym innym smartfonem. Mam naprawdę duże dłonie, ale nigdy nie czułem, że muszę ciężej pracować, aby nacisnąć przyciski głośności lub zasilania. Ale możesz mieć inne doświadczenia, jeśli masz chorobę rąk dzieci.

Jest też mały 1,9-calowy wyświetlacz zewnętrzny, którego można używać do wyświetlania powiadomień, podstawowych informacji, takich jak czas lub bateria, lub dostępu do narzędzi aplikacji, takich jak Spotify, gdy telefon jest wyłączony. Możesz także użyć ekranu jako wizjera, jeśli chcesz zrobić selfie z wysokiej jakości aparatami zewnętrznymi.

Czy warto odwrócić Samsung Galaxy Z Fold 3?

Zdjęcie: Kotaku Australia

Mam dwie opinie o Flip 3. Z jednej strony to bardzo dobry telefon. Nawet przy mniejszej krzywiźnie ma jeden z najpiękniejszych ekranów ze wszystkich smartfonów, jakie widziałem i sprawuje się bardzo dobrze, zwłaszcza jeśli chodzi o gry. Wprowadzono również wiele wspaniałych ulepszeń w stosunku do poprzedniego modelu Z Flip, dzięki czemu jest on przyjazny dla biznesu i może sprostać niektórym innym smartfonom na rynku.

Przez cały czas, gdy używam Flip 3, ciągle zadawałem sobie to samo pytanie: czy to wystarczająco dobre, aby wybrać go zamiast Samsunga Galaxy S21 lub odpowiednika? O ile podoba mi się to, co kryje się pod maską, to nie wiem, czy to mi wystarczy. Dla porównania, standardowy model Galaxy S21 128 GB kosztuje 1249 USD, podczas gdy S21+ kosztuje 1549 USD. ten 128 GB Z Flip 3 kosztuje 1499 USD.

READ  Peppa Pig to jedna z nowych wersji gier dla dzieci

Flip 3 został wydany wraz z Złożenie Galaxy Z 3Jeden z eksperymentów Samsunga ze składanymi telefonami. Fold 3 ma możliwość złożenia z podwójnego telefonu na tablet, co jest funkcją o oczywistym praktycznym zastosowaniu. Dla porównania Flip 3 to raczej nowość estetyczna. Dla niektórych może to być w porządku – istnieje wiele technik, które ludzie preferują ze względów estetycznych bardziej niż funkcjonalnych.

Mówiąc jednak na poziomie czysto estetycznym, doceniam Flip 3 jako próbę czegoś innego. W ciągu ostatniej dekady projektowanie smartfonów stało się monolityczne. Możesz teraz wybierać pomiędzy prostokątem ze szkła i aluminium, a nieco innym prostokątem ze szkła i aluminium.

ten Samsung Galaxy Z Klapka 3 To wciąż duża część tego trendu projektowego, ale podoba mi się, że na padoku pojawiła się alternatywna opcja. Jeśli spojrzysz na telefony komórkowe z początku XXI wieku, znajdziesz ogromną różnorodność kształtów, stylów i wzorów – i na pewnym poziomie, przypuszczam, że tęsknię za tym. Czy Samsung Z Flip 3 rozpocznie renesans telefonu składanego? Prawdopodobnie nie, ale cieszę się, że w pierwszej kolejności podjęli wysiłek.