Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Samsung wprowadza na rynek nowe składane smartfony w 40 krajach

Samsung wprowadza na rynek nowe składane smartfony w 40 krajach

Nowe Delhi: Samsung Electronics wprowadził w piątek swój najnowszy składany smartfon w prawie 40 krajach, mając nadzieję, że nowe produkty spowodują niską globalną sprzedaż smartfonów w obliczu gwałtownie rosnącej inflacji.

Największy na świecie producent smartfonów powiedział, że Galaxy Z Fold 4 i Flip 4 wraz z Galaxy Watch 5 i Galaxy Buds 2 Pro zostały oficjalnie wprowadzone na rynek m.in. w Korei Południowej, Stanach Zjednoczonych i Francji, a także planuje rozszerzyć produkty ’ dostępne w około 130 krajach do września.

Zamówienia na składane telefony w przedsprzedaży są dostępne w około 70 krajach, odkąd Samsung ujawnił je na początku tego miesiąca podczas internetowego wydarzenia „Unpacked”.

Samsung zauważył duży popyt na składane urządzenia czwartej generacji w Indiach, rejestrując ponad 50 000 zamówień przedpremierowych na Galaxy Fold4 i Galaxy Flip4 w mniej niż 12 godzin.

Galaxy Z Flip4 jest dostępny w kolorach Bora Purple, Graphite i Pink Gold w cenie 89 999 Rs za wariant 8 GB + 128 GB i 94 999 Rs za wariant 8 GB + 256 GB.

Firma poinformowała w oświadczeniu, że niestandardowa edycja, która oferuje kolory szkła i opcje ramek, będzie dostępna w sklepach Samsung Live i Samsung Exclusive za 97 999 rupii.

Galaxy Z Fold4 jest dostępny w kolorach Graygreen, Beige i Phantom Black, w cenie 154 999 Rs za wariant 12 GB + 256 GB i 164 999 Rs za wariant 12 GB + 512 GB.

Konsumenci mogą również kupić wariant 12 GB + 1 TB wyłącznie w sklepach Samsung Live i Samsung za 184 999 rupii.

Według agencji Yonhap News Agency, w Korei Południowej w ciągu siedmiu dni do 22 sierpnia złożono 970 000 zamówień przedpremierowych, co stanowi największą liczbę składanych telefonów i około 5,4 procent w stosunku do poprzedniego rekordu.

Galaxy Z Flip 4 w kształcie klapki, z cieńszym zawiasem, zapewnia dłuższą żywotność baterii i lepszą wydajność aparatu. Większy Galaxy Z Fold 4, który otwiera się jak książka, jest teraz lżejszy i oferuje ulepszone, łatwe w obsłudze wielozadaniowe środowisko ekranowe o wyglądzie przypominającym komputer PC. Ma również dłuższą żywotność baterii i lepsze funkcje ochrony przed wstrząsami.

READ  Tajemniczy Mate 60 Pro Huaweia osiąga prędkość bezprzewodową porównywalną z iPhone'ami Apple

Niektórzy eksperci twierdzą, że chociaż Samsung jest wczesnym pionierem na globalnym rynku składanych telefonów, nowym telefonom wydaje się brakować przełomowych innowacji i mają podobne specyfikacje.

Najnowsza seria składanych smartfonów pojawia się w czasie, gdy największy na świecie producent smartfonów, podobnie jak wiele innych producentów urządzeń konsumenckich, stoi w obliczu globalnych problemów gospodarczych, które sprawiły, że konsumenci mają mniej pieniędzy do wydawania na towary nieistotne.

Według firmy badawczej Canalys w drugim kwartale Samsung sprzedał 60 milionów smartfonów, będąc liderem na światowym rynku smartfonów z 21-procentowym udziałem w rynku. Przychody spadły o 19 procent w porównaniu z poprzednim kwartałem, ale nieznacznie wzrosły z 58 milionów w zeszłym roku.