Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Sony podnosi cenę PlayStation 5 w niektórych regionach

Sony podnosi cenę PlayStation 5 w niektórych regionach

Firma Sony opublikowała dziś kilka zaskakujących wiadomości, ponieważ ogłosiła, że ​​podniesie cenę popularnego PlayStation 5. W Australii, Kanadzie, Chinach, Europie, Meksyku i Wielkiej Brytanii zmiany wejdą w życie natychmiast, podczas gdy w Japonii nastąpi wzrost cen od 15 września 2022 r.

Od prawie dwóch lat borykamy się z globalną inflacją, a ostatnio, w ciągu ostatnich kilku miesięcy, widzieliśmy, jak wahania kursów walut wpływają na kursy wymiany. Z tego powodu Sony Interactive Entertainment musiało podjąć trudną decyzję o zmianie cen na konkretnych rynkach. Ponadto firma stwierdziła, że ​​podwyżki były „koniecznością”, ale jej najwyższym priorytetem byłoby przekazanie PlayStation 5 większej liczbie osób.

Od czasu premiery PlayStation 5 jest trudną do zdobycia konsolą. Konsola została wydana w listopadzie 2020 r. I chociaż minęło nieco ponad półtora roku temu, nadal prawie nie można jej kupić, idąc do sklepu detalicznego. Zainteresowani będą mieli więcej szczęścia w znalezieniu go w Internecie, ale nawet wtedy jego zakup nadal nie jest łatwy. Niedawno Sony zorganizowało loterie na swojej stronie internetowej, co daje większe możliwości. Chociaż pakiety PlayStation 5 są ogólnie dostępne, sama konsola zawsze szybko się wyprzedała.

Na razie system nie jest przystosowany do zamówień globalnych, ponieważ strona skupia się na tych w USA. Witryna podaje, że inne kraje obsługujące konto PlayStation Network, takie jak Afryka, Europa, Indie, Oceania, Rosja i Bliski Wschód, mogą zamawiać, ale jeśli kraj nie może zostać do nich dostarczony, Sony anuluje zamówienie. To sprawia, że ​​rzeczy są zagmatwane i ryzykowne. Ale jeśli tego potrzebujesz, zawsze warto spróbować. Niezależnie od lokalizacji zakup PlayStation 5 wymaga trochę pracy i szczęścia. Oto nowe ceny przyszłych konsol.

READ  Następny FPS programu może być dostępny wyłącznie na konsolach i komputerach nowej generacji

PS5 z napędem Blu-ray Cyfrowa edycja PS5
Australia 799,95 zł 649,95 zł
Kanada 649,99 dolarów kanadyjskich 519,99 CAD
Chiny 4299 jenów ¥ 3499 juanów
Europa 549,99 € 449,99 €
Japonia ¥ 60 478 jenów 49 478 jenów
Meksyk 14999 peso meksykańskie 12 499 peso meksykańskich
Zjednoczone Królestwo 479,99 £ 389,99 £

źródło: Blog PlayStation