Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Sekretarz obrony USA Lloyd Austin, generał porucznik Jing Jianfen sporów lotniczych

Sekretarz obrony USA Lloyd Austin, generał porucznik Jing Jianfen sporów lotniczych

„Armia ALW jest gotowa i gotowa do zdecydowanej obrony suwerenności Chin, zjednoczenia i integralności terytorialnej w dowolnym momencie” – powiedział.

„[The US] Wielokrotnie przekraczał Cieśninę Tajwańską, aby prężyć muskuły i namawiać inne kraje do ingerowania w kwestię Tajwanu”.

sekretarz obrony USA Lloyd Austin i chiński generał Li Changfu.kredyt: AP

Opady społeczne ujawniły rosnącą frustrację w Waszyngtonie z powodu niechęci Pekinu do angażowania się w to, co prezydent Joe Biden i Albanese nazwali „barami ochronnymi”, aby uniknąć przekształcenia się kłótni w konflikt.

Szef unijnej dyplomacji Josep Borrell powiedział w sobotę na forum Shangri-La, że ​​region Australii staje się coraz bardziej niestabilny.

„Tak, mamy wojnę w Europie, ale epicentrum napięć międzynarodowych znajduje się tutaj, na Oceanie Indyjskim i Pacyfiku” – powiedział.

Były ambasador Pekinu w Waszyngtonie, Cui Tiankai, odrzucił obawy Europy, mówiąc: „Najlepszą rzeczą, jaką może dla nas zrobić, jest nic”. „Powinniśmy również nauczyć się czegoś bardzo ważnego z twojego braku sukcesu. Nie potrzebujemy NATO.”

Chiny oskarżyły Stany Zjednoczone i ich sojuszników o próbę powstrzymania ich ambicji. Australijski minister obrony Richard Marless spotkał się z Lee w sobotę wieczorem, ale szczegóły ich dwustronnych relacji nie zostały jeszcze ujawnione.

„Samo spotkanie jest pozytywne” – powiedział Albanese. „Z dialogiem i uczestnictwem przychodzi zrozumienie”.

Lee odmówił spotkania z Austinem od czasu jego marcowej wizyty. Stany Zjednoczone nałożyły sankcje na chińskiego generała w 2018 roku za zakup rosyjskich myśliwców.

Stosunki są obecnie tak napięte, że wpływają na negocjacje w sprawie Cieśniny Tajwańskiej, rozprzestrzenianie broni jądrowej i ćwiczenia w zakresie swobody żeglugi na Morzu Południowochińskim.

pobierać

Zapytany, czy obie strony zaangażowały się w negocjacje w sprawie kontroli zbrojeń po tym, jak zeszłoroczne dane Departamentu Stanu USA ujawniły, że Chiny osiągną parytet nuklearny ze Stanami Zjednoczonymi w ciągu najbliższych 15 lat, Austin powiedział, że nie ma żadnych aktualizacji.

READ  Donald Trump: Córka Ivanki pomija rozpoczęcie kampanii prezydenckiej

Powiedział: „Najpierw musisz z nimi porozmawiać”. „Więc kiedy faktycznie odbiorą telefon, prawdopodobnie wykonamy tam trochę pracy”.

„Posiadanie tych torów tak naprawdę nie leży w interesie Chin” – powiedział James Crabtree, dyrektor Międzynarodowego Instytutu Studiów Strategicznych w Azji.

„Wiesz, gdyby Amerykanie powiedzieli, cóż, możemy konkurować we wszystkich tych obszarach, ale nie zamierzamy robić tych rzeczy, które w pewnym sensie odebrałyby Chinom pole manewru”.

Austin oskarżył również Chiny o przeprowadzenie alarmującej liczby niebezpiecznych przechwyceń amerykańskich i sojuszniczych samolotów legalnie latających w międzynarodowej przestrzeni powietrznej. Chiński myśliwiec zderzył się 26 maja z amerykańskim samolotem rozpoznawczym nad Morzem Południowochińskim.

„Wszyscy widzieliśmy kolejny niepokojący przypadek agresywnego i nieprofesjonalnego latania przez Chińską Republikę Ludową” – powiedział. Dlatego będziemy wspierać naszych sojuszników i partnerów w ich obronie przed przymusem i zastraszaniem.

Ale Austin starał się również bagatelizować inne prognozy amerykańskich dowódców wojskowych dotyczące chińskiej inwazji na sąsiedni Tajwan przed końcem dekady.

Myślę, że w niektórych przypadkach odnoszą się do faktu, że prezydent Xi [Jinping] Wezwał swoje wojsko do rozwinięcia zdolności do prowadzenia operacji wojskowych do 2027 roku. To nie znaczy, że podjął taką decyzję – powiedział.

pobierać

„Ale moim zdaniem konflikt nie jest nieuchronny i nieuchronny, dlatego zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby upewnić się, że robimy właściwe rzeczy, aby utrzymać status quo”.

Powiedział jednak, że ważne jest, aby Stany Zjednoczone, Japonia i Australia wzmocniły wspólne operacyjne plany wojenne na wypadek konfliktu.

„Ważne jest, aby mieć zgodne platformy tam, gdzie to możliwe. Naprawdę ważne jest, aby upewnić się, że masz zasady i procedury, które ty i twoi sojusznicy lub partnerzy rozumiecie i znacie.”

„Przeszliśmy długą drogę. Ale w żaden sposób nie jesteśmy tam, gdzie ktokolwiek z nas chciałby być na końcu.”

READ  Jemen Stampede: 85 zabitych i setki rannych podczas dystrybucji charytatywnej

Zapytany przez chińskiego przedstawiciela wojskowego, czy dążenie USA do zawarcia umowy dotyczącej atomowych okrętów podwodnych AUKUS z Australią, Wielką Brytanią i Kwartetem z Australią, Indiami i Japonią odsunie na bok Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN) i inne fora regionalne, Austin powiedział, że tak. „promować większą stabilność i bezpieczeństwo”.

Sekretarz obrony USA Lloyd Austin przemawia podczas Shangri-La Dialogue w Singapurze.

Sekretarz obrony USA Lloyd Austin przemawia podczas Shangri-La Dialogue w Singapurze.kredyt: AP

„Nie próbujemy stworzyć NATO na Indo-Pacyfiku” – powiedział Austin. „Cenimy nasze relacje z naszymi sojusznikami i partnerami”.

Dyrektor CIA William Burns złożył w zeszłym miesiącu tajną wizytę w Pekinie, gdzie spotkał się z przedstawicielami chińskiego wywiadu, próbując przez administrację Bidena ustabilizować stosunki z Chinami, poinformował Reuters w piątek.

Osoba zaznajomiona z wizytą powiedziała Bloombergowi, że dialog między służbami wywiadowczymi obu krajów trwa pomimo szerszego zamrożenia stosunków dyplomatycznych.

Uzyskaj bezpośrednią wiadomość od naszego kosmity korespondenci O tym, co trafia na pierwsze strony gazet na całym świecie. Zapisz się do cotygodniowego biuletynu What in the World tutaj.