Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Sekretarz obrony USA zaprasza Chiny do pierwszej wizyty w Azji Południowo-Wschodniej

Nieuchronnie konkurujemy, ponieważ jesteśmy dwiema potęgami gospodarczymi. Oboje mamy wielką siłę militarną. Ale nie szukamy konfliktu z Chinami”.

W obliczu rosnących obaw o chęć Chin do przejęcia Tajwanu, admirał Philip Davidson, dowódca amerykańskiego Dowództwa Indo-Pacyfiku, przewidział w marcu, że Pekin może być gotowy do podjęcia takich działań do 2027 roku.

Austin sam nie przedstawił takiego harmonogramu, ale powiedział, że chiński przywódca Xi Jinping „szczerze mówił o swoich obawach i myślę, że powinniśmy go wypowiedzieć jednym słowem”.

List został wykorzystany do ponownego wezwania wojska Myanmaru do udziału w pięciopunktowym planie, który ASEAN przewidział w kwietniu, aby zakończyć tam rozlew krwi i „zaprowadzić trwały pokój”.

Austin potępił również wzrost przestępstw z nienawiści i dyskryminacji Amerykanów pochodzenia azjatyckiego w Stanach Zjednoczonych, nazywając je niedopuszczalnymi.

Pobieranie

Po wycofaniu się w erze Trumpa Stany Zjednoczone zasygnalizowały zamiar powrotu do Azji Południowo-Wschodniej pod rządami prezydenta Joe Bidena, chociaż nie zalały jeszcze tego regionu.

Podczas gdy Sherman spotkał się z przywódcami w Dżakarcie, Bangkoku i Phnom Penh na początku czerwca, wizyta Austina w regionie była pierwszą wizytą członka gabinetu z Biden.

Trwają prace nad odwołaniem COVID-19 ze szczytu Shangri-La Dialogue Defense Summit, w którym Austin miał uczestniczyć w Singapurze w zeszłym miesiącu.

I z urzędnikiem Białego Domu w Azji, Kurtem Campbellem, Wzywa do większej obecności w Azji Południowo-Wschodniej Wydaje się, że w przyszłości będzie aktywność na wyższym poziomie. We wtorek Politico poinformowało, że w przyszłym miesiącu planuje odwiedzić wiceprezydent USA Kamalę Harris w Singapurze i Wietnamie.

Austin spotkał się w poniedziałek z premierem Singapuru Lee Hsien Loongiem i ministrem obrony Ng Eng Henem, ale chociaż wzmocnienie więzi bezpieczeństwa z państwem-miastem i Wietnamem było kluczowymi elementami jego planu podróży, jego postój w Manili był prawdopodobnie najbardziej znaczący, gdy USA próbowały zapewnić przedłużenie Długoterminowa umowa pozwala na rozmieszczenie wojsk na Filipinach.

READ  Łuk Darwina zapada się na wyspach Galapagos na Oceanie Spokojnym

Ustępujący prezydent Filipin Rodrigo Duterte zasugerował w zeszłym roku, że zerwie umowę, przesuwając politykę zagraniczną bliżej Chin, ale opóźnił anulowanie, a filipiński sekretarz obrony Delfin Lorenzana wskazał w zeszłym tygodniu, że umowa może zostać przedłużona.

Newsletter Morning Edition to nasz przewodnik po najciekawszych codziennych historiach, analizach i spostrzeżeniach. Rejestracja tutaj.