Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Setki lobbystów zajmujących się paliwami kopalnymi na szczycie klimatycznym, więcej niż w jakimkolwiek innym kraju

Zrozumiałe jest, że ponad 100 firm zajmujących się paliwami kopalnymi wysłało 500 lobbystów do Stanów Zjednoczonych”. COP26 Według grupy kampani środowiskowej Global Witness rozmowy klimatyczne w Glasgow w Szkocji to więcej niż jakikolwiek inny kraj na szczycie.

Na liście znalazły się osoby bezpośrednio związane z firmami paliw kopalnych, w tym Shell, Gazprom i BP, a także osoby, które uczestniczyły jako członkowie delegacji i grup działających na rzecz przemysłu paliw kopalnych.

Szacuje się, że na konferencji uczestniczyły co najmniej 503 osoby związane z firmami węglowymi, naftowymi i gazowymi. (Afryka / Michelle Mossop)

Analiza wykazała, że ​​lobby paliw kopalnych miało około dwudziestu więcej delegatów niż największa delegacja krajowa.

Prawie dwa do jednego przewyższają także oficjalne tubylcze okręgi wyborcze, a także delegatów z ośmiu krajów najbardziej dotkniętych zmianami klimatycznymi w ciągu ostatnich dwóch dekad – Portoryko, Birma, Haiti, Filipiny, Mozambik, Bahamy, Bangladesz i Pakistan .

„Posiadanie setek ludzi na liście płac, aby wspierać toksyczne interesy zanieczyszczających firm paliw kopalnych, tylko zwiększy podejrzenia działaczy na rzecz klimatu, którzy postrzegają te rozmowy jako kolejny dowód wahania i opóźnienia światowych przywódców” – powiedział Murray Worthy z Gas. Kampania. Lider w globalnym świadku.

„Skala stojącego przed nami wyzwania oznacza, że ​​nie ma czasu na zawracanie sobie głowy przez zielone światło lub bezsensowne obietnice korporacyjne, którym nie odpowiada dostawa.

Wywrotka przewożąca węgiel z nieokreślonej kopalni.
Zużycie paliw kopalnych jest największym motorem zmian klimatu spowodowanych przez człowieka. (AAP)

„Nadszedł czas, aby politycy pokazali, że poważnie podchodzą do zakończenia wpływu wielkich zanieczyszczających na podejmowanie decyzji politycznych i zobowiązali się do przyszłości, w której głosy ekspertów i aktywistów znajdują się w centrum uwagi”.

Kanada, Rosja i Brazylia znalazły się wśród krajów, które zarejestrowały uczestników przemysłu paliw kopalnych.

Analiza pojawia się pośród rosnącej krytyki ze strony grup społeczeństwa obywatelskiego, że wydarzenie nie jest tak obszerne, jak obiecano.

Narastają skargi, że COP26 nie jest tak obszerny, jak obiecano. (GT)

Alok Sharma, szef COP26, podał potrzebę zachowania dystansu społecznego jako powód, dla którego część osób, w tym osoby o statusie obserwatora, nie mogła wejść do pomieszczeń, w których toczyły się negocjacje.

Niedawny raport Programu Narodów Zjednoczonych ds. Ochrony Środowiska wykazał, że wielu największych światowych producentów paliw kopalnych nadal jest plany zwiększenia produkcji w najbliższych latach, W 2030 roku spali się znacznie więcej paliw kopalnych, niż spełnia globalne obietnice klimatyczne.

W analizie wykorzystano plany 15 największych gospodarek, aby oszacować, że świat wyprodukuje w 2030 r. około 110 procent więcej węgla, ropy i gazu niż byłoby to konieczne do ograniczenia ocieplenia do 1,5 stopnia powyżej poziomu sprzed epoki przemysłowej i 45 procent więcej. Co zgadza się z dwoma stopniami.

READ  Uratowanie osieroconego dziecka wieloryba z Tamizy w Londynie