Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Setki zabitych po obu stronach, gdy Rosja posuwa się na zachód

Setki zabitych po obu stronach, gdy Rosja posuwa się na zachód

Ukraina i Rosja twierdziły w sobotę, że setki wrogich żołnierzy zginęło w ciągu ostatnich 24 godzin w walkach o Bachmuta, Kijów nieustannie odpierał ataki, a mała rzeka dzieląca miasto na dwie części wyznacza teraz nową linię frontu.

Władysław, ukraiński spadochroniarz z 80 Brygady Powietrznodesantowej, leży w piątek w bunkrze na linii frontu w pobliżu Pakhmut.kredyt:AP

Serhij Czerwati, rzecznik ukraińskiej armii, powiedział, że w Bachmucie zginęło 221 prorosyjskich sił, a ponad 300 zostało rannych. Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że w obwodzie donieckim, szerszym niż linia frontu, zginęło do 210 ukraińskich żołnierzy.

Podczas gdy straty Bachmuta nie zostały zdeterminowane przez Moskwę, wschodnie miasto Donieck, obecnie prawie opustoszałe, było miejscem jednej z najkrwawszych i najdłuższych bitew całorocznej wojny.

Obie strony przyznały się do poniesienia i zadania Bachmutowi ogromnych strat, a dokładna liczba ofiar jest trudna do niezależnej weryfikacji.

Brytyjski wywiad wojskowy poinformował w sobotę, że rosyjska grupa najemników Wagnera przejęła kontrolę nad większością wschodniej części Bachmutu – o czym poinformował w środę założyciel grupy Jewgienij Prigożyn.

Ukraiński spadochroniarz z 80 Brygady Powietrznodesantowej odpoczywa w piątek w bunkrze na linii frontu w pobliżu Bachmutu.

Ukraiński spadochroniarz z 80 Brygady Powietrznodesantowej odpoczywa w piątek w bunkrze na linii frontu w pobliżu Bachmutu.kredyt:AP

W swoim codziennym biuletynie wywiadowczym brytyjskie Ministerstwo Obrony napisało: „W centrum miasta rzeka Pakhmutka reprezentuje teraz linię frontu”.

Ukraina upierała się, że trzyma się Bachmuta i zapewnia „przyzwoitą obronę” siłom rosyjskim, a dowódca odpowiedzialny za obronę Bachmuta powiedział, że ochrona jest kluczem do ukraińskiego kontrataku.

„Trzeba kupić czas na zgromadzenie rezerw i rozpoczęcie kontrataku, który jest niedaleko” – powiedział w sobotę pułkownik Ołeksandr Serski.

READ  Omicron podnosi liczbę zgonów z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii do ponad 150 000, ale fala mogła osiągnąć szczyt