Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Sfrustrowany dla powracających z Nowej Zelandii, ponieważ lista oczekujących na kwarantannę COVID-19 osiąga 30 000 | Nowa Zelandia

Nowozelandczycy za granicą, którzy próbują wrócić do domu, już dawno temu, podobnie jak w kraju, stanęli przed kolejką dziesiątek tysięcy osób Ponowne otwieranie rezerwacji na przekroczenie granicy.

Granice kraju są ściśle kontrolowane od początku pandemii Covid-19 – tylko obywatele, stali mieszkańcy i garstka niezbędnych pracowników mogą wejść i wszyscy muszą dokonać rezerwacji, aby spędzić dwa tygodnie w kontrolowanej przez rząd kwarantannie (MIQ) .

Popyt na te przestrzenie znacznie przewyższył popyt, a niektórzy powracający z nadzieją spędzają tygodnie na renowacji witryny, Zatrudnij asystentów MIQ lub użyj botów, aby pomóc im zabezpieczyć miejsce.

Skala problemu, z jakim borykają się osoby uwięzione za granicą, została ujawniona po raz pierwszy, ponieważ rząd otworzył system „lobby”, aby rezerwować miejsca kwarantanny, pokazując, gdzie ludzie znajdują się na liście oczekujących. Wielu z nich zainteresowało się mediami społecznościowymi, aby wyrazić swoją frustrację, publikując zrzuty ekranu przedstawiające tysiące osób przed nimi.

Ministerstwo Biznesu, Innowacji i Zatrudnienia potwierdziło, że 31 800 osób znalazło się w poniedziałek na liście oczekujących, a 5364 z nich otrzymało bony na pokoje. Kupony zostały wydane o 9 rano i zniknęły w ciągu dwóch i pół godziny.

„Wiem, że tysiące ludzi przegapiło kupony w dzisiejszym wydaniu” – powiedziała w oświadczeniu Megan Mayne, współprzewodnicząca MIQ. „Chcę zapewnić ludzi, że do końca roku jest jeszcze kilka tysięcy kuponów do wydania. Dostaną inne możliwości. Na początku przyszłego tygodnia nastąpi kolejna duża premiera kilku tysięcy kuponów i może być kolejna mniejsza jeszcze w tym tygodniu.

Rząd tymczasowo wstrzymał wszystkie nowe wydania pomieszczeń kwarantanny podczas ostatniego wybuchu Covid-19 w Nowa ZelandiaI znów zaczęli zwalniać pokoje dopiero w poniedziałki.

Nowa Zelandia wciąż walczy o zdławienie epidemii zmiennej delta. Blokada poziomu 4 zdołała zmniejszyć liczbę codziennych przypadków do około 11-24 dziennie, ale nie wyeliminowała jeszcze całkowicie transmisji społeczności.

W poniedziałek premier Jacinda Ardern ogłosiła, że ​​Auckland, epicentrum wybuchu, Wyjdziesz z poziomu 4 poziomu bezpieczeństwa Na poziomie 3 ograniczeń, które zezwalają na usługi dystansujące społecznie, takie jak jedzenie na wynos, we wtorek o północy. Reszta kraju jest na poziomie 2 – już nie zamknięta, ale z pewnymi ograniczeniami dotyczącymi wielkości zgromadzenia i noszenia masek.

Nowa Zelandia zgłosiła we wtorek 14 nowych przypadków, z których wszystkie z wyjątkiem jednego dotyczyły istniejących infekcji. Obecnie w epidemii jest 1085 przypadków, z których 790 wyzdrowiało.

W sumie 71,6% kwalifikującej się populacji Nowej Zelandii (w wieku 12 lat lub starszych) otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki, a 37,8% było w pełni zaszczepionych.

We wtorek Ardern ogłosił, że grzywny wzrosną dla tych, którzy łamią zasady – maksymalna grzywna dla osoby wzrośnie z 1000 do 12 000 USD, a maksymalna grzywna dla firm z 1000 do 15 000 USD.

„Podczas naszej pracy nad Covidem nasz sukces opierał się tak naprawdę na fakcie, że ludzie ogólnie byli naprawdę posłuszni, co oznacza, że ​​w wielu przypadkach teraz, gdy pomyślnie poradziliśmy sobie z wirusem. Ale był nieznajomy, który złamał zasady i narażać innych na ryzyko.

Wzrosty następują po kilku głośnych przypadkach osób naruszających zasady blokowania, w tym: Para z Auckland na wakacjach w Wanaka Na Wyspie Południowej mężczyzna przejechał konwój przez cały kraj, a dwóch mężczyzn zostało aresztowanych na granicy z 100 000 dolarów i butem pełnym KFC.

READ  Firmy wezwały do ​​„usunięcia ryzyka” związanego z więzami z Chinami, ponieważ komentarz Xinjiang „kolor i ruch” wywołuje oburzenie