Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Sieć kin regionalnych przechodzi w administrację dobrowolną

Sieć kin regionalnych przechodzi w administrację dobrowolną

Australijska firma kinowa Majestic Cinemas przystąpiła do dobrowolnego zarządu, chcąc utrzymać się na rynku po pandemii, ale jej dyrektorzy mają nadzieję, że firma utrzyma się na rynku.

Sieć posiada dziewięć lokalizacji na terenie całego regionu Nowa Południowa Walia I Queenslandw tym Ritz w Port Macquarie i inne teatry w Nambour, Inverell, Nambucca, Rose Point, Wynnum, Kempsey, Singleton i Nelson Bay.

W środę firma mianowała Terry'ego Granta van der Velde i Terrence'a Rose z SV Partners na administratorów, ale dyrektor generalny Kieren Dale jest optymistą, że sieć przetrwa, a wszystkie kina pozostaną otwarte jak zwykle.

Majestic Cinemas weszło w administrację dobrowolną. (Kino Majestic/Facebook)

„Czujemy się bardzo dobrze” – powiedział NBN News.

„Ten proces zarządzania polega na restrukturyzacji firmy i zapewnieniu jej zrównoważonego charakteru w przyszłości”.

Branża filmowa mocno ucierpiała, gdy ludzie zostali zmuszeni do pozostania w domu podczas pandemii Covid-19, w wyniku czego widzowie coraz częściej zwracają się do platform streamingowych.

Pomimo sukcesu takich hitów filmowych jak np lalka Barbie I OppenheimeraW zeszłym roku było to szczególnie trudne, gdyż wielomiesięczne strajki aktorów i scenarzystów oznaczały mniejszą liczbę premier, a kryzys kosztów życia sprawił, że rodzinom nie było stać na wyjście do kina.

Mimo to Dale upiera się, że jego firma pozostanie rentowna.

„Branża filmowa to nadal silna branża, musimy tylko zapomnieć o niektórych wydarzeniach, które miały miejsce w ciągu ostatnich czterech lat” – powiedział.

Administratorzy SV Partners zachęcali kinomanów do dalszego odwiedzania lokalizacji Majestic Cinemas podczas restrukturyzacji firmy.

„Te wyzwania (w ciągu ostatnich czterech lat) wymagały przejścia na administrację dobrowolną w celu zbadania możliwości restrukturyzacji w celu osiągnięcia trwałej rentowności i utrzymania działalności w jak największej liczbie lokalizacji” – powiedziała.

„Docenia ciągłe wsparcie swoich lojalnych klientów i zachęca społeczność, aby przetrwać ten czas”.