Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Simone Biles wycofuje się z wszechstronnej gimnastyki na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, aby skupić się na swoim zdrowiu psychicznym

Simone Biles nie obroni tytułu olimpijskiego w wszechstronnym programie gimnastyki kobiet po tym, jak wycofała się z zawodów, aby skupić się na swoim zdrowiu psychicznym.

Amerykańskie Stowarzyszenie Gimnastyczne podało w oświadczeniu, że 24-latek postanowił nie rywalizować.

Decyzja zapadła dzień później Biles znokautowała się z finału zespołu po jednym okrążeniu, ponieważ czuła, że ​​nie jest na to gotowa psychicznie.

„Po dalszej ocenie medycznej Simone Biles wycofała się z ostatniego indywidualnego wszechstronnego konkursu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, aby skupić się na swoim zdrowiu psychicznym” – powiedział USA Gymnastics.

Simone będzie nadal codziennie oceniana, aby ustalić, czy pojawi się w finale gry pojedynczej w przyszłym tygodniu.

Amerykańskie Stowarzyszenie Gimnastyczne stwierdziło, że „z całego serca” poparło decyzję Biels i pochwaliło jej „odwagę, by priorytetowo traktować swoje samopoczucie”.

„Jej odwaga po raz kolejny pokazuje, dlaczego jest wzorem do naśladowania dla tak wielu osób” – powiedział USA Gymnastics.

Biles, 24 lata, wycofała się ze swojej imprezy drużynowej we wtorek wieczorem po jednej krypcie.

Zgubiła się w powietrzu i przejechała 1 1/2 okrążenia zamiast 2 1/2. Konsultowała się z lekarką drużyny amerykańskiej, Marcią Faustin, zanim zeszła z boiska.

„Po moim występie nie chciałem kontynuować” – powiedziała Biles, która zdobyła swój szósty medal olimpijski za udział w drużynie USA, która zajęła drugie miejsce za drużyną Republiki Chińskiej.

Młoda kobieta przytulanie przez innego.  Noszą dopasowane dresy.
Biles (z lewej) jest przytulany przez amerykańskiego trenera Cecila Landy’ego podczas finału reprezentacji kobiet.(

Getty: Ezra Shaw

)

Biles miał pojawić się we wszystkich sześciu finałach gimnastyki. Zgarnięcie złotych medali dałoby jej 10, czyniąc ją najbardziej utytułowaną olimpijką w każdym sporcie.

Zakwalifikowała się do finału na wszystkich czterech maszynach, czego nie dokonała nawet podczas pięciomeczowego zwycięstwa na igrzyskach olimpijskich w Rio w 2016 roku.

Biles przybył do Tokio jako twarz rozgrywek po przejściu na emeryturę pływaka Michaela Phelpsa i sprintera Usaina Bolta.

W niedzielę przeszła na szczyt play-offów, mimo że po chwiejnej kąpieli nałożyła obowiązkowe zniżki na skarbiec, podłogę i poprzeczkę.

Rzecznik MKOl Mark Adams powiedział wcześniej w środę, że MKOl ma „wielki szacunek i wsparcie” dla Bilesa.

Adams powiedział, że zdrowie psychiczne pozostaje ogromnym problemem i jest problemem, nad którym organizacja pracuje od jakiegoś czasu.

Jego amerykański kolega z drużyny Jade Curry, który w play-offach zajął dziewiąte miejsce, we wszystkim zastąpi Bilesa.

Curry początkowo nie zakwalifikowała się, ponieważ była trzecim Amerykaninem za Bilesem i Sunissą Lee.

Przepisy Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej ograniczają liczbę narodów do dwóch zawodników na zawody w finale.

AFP/Reuters

READ  Plan upadłości OxyContin, który chroni rodzinę Sacklerów przed przyszłymi procesami sądowymi, które mają zostać zatwierdzone