Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Śledztwo w sprawie firmy Donald Trump przeprowadzone przez prokuratora stanu Nowy Jork

Osoba zaznajomiona ze sprawą, która wypowiadała się jak inni pod warunkiem zachowania anonimowości, aby omówić toczące się śledztwo, powiedziała, że ​​prokurator okręgowy nie został konkretnie wymieniony w liście Jamesa do firmy Trumpa.

Wydaje się, że decyzja prokuratora generalnego zwiększyła prawne stawki, przed którymi stoi teraz Trump w Nowym Jorku, gdzie równoległe dochodzenia Jamesa i Vance’a już pogłębiły bizantyjskie finanse Trumpa bardziej niż jakiekolwiek wcześniej organy ścigania.

Wcześniej niebezpieczeństwo, jakie stwarzało śledztwo Jamesa, wydawało się wyłącznie finansowe – taki rodzaj pozwu, z jakim Trump stanął przed nowojorskimi prokuratorami generalnymi, dotyczący Uniwersytetu Trumpa i jego dobroczynności. Kosztowało go to pieniądze, ale nie zagrażało jego wolności.

Prokurator stanu Nowy Jork Letitia James została skrytykowana przez syna Trumpa, Erica, jako partia demokrata. Przypisuj mu:AP

Teraz James może również zażądać sankcji karnych. Wygląda na to, że współpracuje z biurem Vance’a, co może pozwolić dwóm dużym dochodzeniom na wymianę danych.

Alan Garten, prawnik Trump Organization, odmówił komentarza. Trump i jego przedstawiciele wielokrotnie zaprzeczali popełnieniu przestępstwa, twierdząc, że śledztwa były bezpodstawne i motywowane politycznie.

Eric Trump, syn byłego prezydenta i wysokiego urzędnika Trump Organization, odmówił komentarza we wtorek. Zamiast tego napisał Washington Post Redagowanie przemówień wideo przez Jamesa, głównie z jej kampanii 2018, w której skrytykował Jamesa Trumpa i obiecał rzucić wyzwanie jego polityce i zbadać jego działania.

Wcześniej zespół dochodzeniowy Jamesa prowadził ścisłe dochodzenie cywilne, które pozostaje aktywne i może doprowadzić do pozwu przeciwko firmie i jej kierownictwu.

Nie było od razu jasne, dlaczego te dwa organy ścigania współpracowały teraz od lat w ramach ich wcześniej oddzielnych dochodzeń. Partnerstwa między organami ścigania w Nowym Jorku są rzadkie.

Prokurator generalny i prokurator generalny współpracowali również w dochodzeniu w sądzie stanowym ze Stephenem Bannonem, byłym doradcą Trumpa, który został skazany przez sąd federalny za oszukanie współpracowników prywatnej kampanii zbierania funduszy. Trump ułaskawił Bannona w sprawie federalnej w styczniu, zanim opuścił Biały Dom.

READ  Amerykańska agencja lotnicza twierdzi, że YouTube celowo rozbił swój samolot, aby uzyskać wyświetlenia w YouTube

W 2020 roku Sąd Najwyższy orzekł, że Trump nie jest zwolniony z procesów sądowych, co utorowało drogę Mazars USA, firmie księgowej Trumpa, do zastosowania się do wezwania sądowego w celu uzyskania dokumentacji podatkowej. Po tym, jak inny przegrany zakwestionował wezwanie adwokata Trumpa, który wrócił do Sądu Najwyższego, akta zostały przekazane.

Reuters, Washington Post