Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Słynna na całym świecie pasta do butów Kiwi nie będzie już sprzedawana w Wielkiej Brytanii, sprawdź dlaczego

Słynna na całym świecie pasta do butów Kiwi nie będzie już sprzedawana w Wielkiej Brytanii, sprawdź dlaczego

Chociaż początkowo wyglądało to jak produkt z Nowej Zelandii, pasta do butów Kiwi była w rzeczywistości produktem australijskim, który powstał w dwupokojowej fabryce w Melbourne. Według Te Ara Encyclopedia, założyciel firmy William Ramsay nadał nazwę Kiwi na cześć swojej żony Annie, która urodziła się w Nowej Zelandii. Pasta do butów szybko stała się podstawowym produktem w miastach na całym świecie dzięki charakterystycznej nazwie i logo ptaka kiwi. W szczytowym okresie był sprzedawany w 183 krajach, sprzedając 250 milionów puszek rocznie.

Dlaczego kiwi nie będą sprzedawane w Wielkiej Brytanii?

Obecny właściciel firmy, SC Johnson, doszedł do wniosku, że dalsze sprzedawanie jego pasty w Wielkiej Brytanii nie jest już możliwe, ponieważ brytyjska praktyka czyszczenia własnych butów straciła swój blask. Według przedstawiciela Kiwi, spadła liczba Brytyjczyków czyszczących swoje buty, czemu towarzyszył wzrost liczby zwykłych, nieświecących butów. W stanach, w których formalna pielęgnacja obuwia pozostaje „istotna”, firma będzie nadal oferować te produkty. The New Zealand Herald, cytując 62-letniego Davida Jamesa, którego rodzinna firma zajmująca się naprawą i czyszczeniem obuwia rozpoczęła się 100 lat temu w centrum Londynu, mówi, że odejście kiwi jest znakiem czasów.

Częściowo dzieje się tak dlatego, że ludzie znacznie rzadziej noszą eleganckie garnitury i buty. A Covid przyspieszył to dzięki zwiększonej pracy z domu, ale wcześniej istniał trend. „Trampki są również coraz częściej noszone, nawet do pracy. Podczas gdy buty umierają, trampki żyją. Teraz odnawiamy, naprawiamy i malujemy trampki.”

Historia pasty do butów z kiwi

Zapoczątkowana w 1906 roku pasta do butów Kiwi została wprowadzona do Europy dwa lata później. Te Ara powiedział, że był szeroko używany przez żołnierzy cesarskich podczas bitwy. Firma została przejęta przez Sara Lee Corporation w 1984 r., a następnie w 2011 r. sprzedana firmie SC Johnson. Z doniesień wynika, że ​​obecni właściciele zamierzają skupić się na innych produktach firmy. Tutaj, w Nowej Zelandii, najwięksi detaliści, w tym The Warehouse, nadal oferują pastę do butów Kiwi.

READ  ABBA powraca po 40-letniej przerwie z nowym albumem zatytułowanym Voyage