Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Śmiertelna strzelanina w Sali Świadków Jehowy w Hamburgu

Śmiertelna strzelanina w Sali Świadków Jehowy w Hamburgu

Strzały padły w budynku używanym przez Świadków Jehowy na północy Niemiecki Policja podała nieokreśloną liczbę zabitych i rannych w Hamburgu.

Do strzelaniny doszło w Gross-Borstel, kilka kilometrów na północ od śródmieścia drugiego co do wielkości miasta Niemiec.

„Wiemy tylko, że zginęło tu kilka osób, a kilka zostało rannych i trafiło do szpitali” – powiedział rzecznik policji Holger Vihren.

Policjanci zbierają się na miejscu strzelaniny, w której zginęło co najmniej sześć osób, a cztery zostały ranne w dzielnicy Alsterdorf w Hamburgu w Niemczech. (Zdjęcie: Gregor Fischer/Getty Images) (GT)
Uzbrojeni policjanci w pobliżu miejsca strzelaniny w Hamburgu, Niemcy, w czwartek, 9 marca 2023 r., po tym, jak jedna lub więcej osób otworzyło ogień w kościele. (AP)

Powiedział, że nie ma informacji o powadze obrażeń odniesionych przez rannych.

Lokalne media podały, że zginęło co najmniej sześć osób, a wiele zostało rannych.

Nagranie pokazało liczną obecność policji przed Salą Królestwa Świadków Jehowy, nowoczesnym trzypiętrowym budynkiem.

Vihren powiedział, że policja została poinformowana o strzelaninie około 21:15. Szybko znaleźli się na miejscu zdarzenia.

Powiedział, że po przybyciu funkcjonariuszy usłyszeli strzał z góry i znaleźli na górze kogoś, kto mógł być strzelcem. Powiedział, że policja nie musi używać broni palnej.

Inne doniesienia mówiły, że zginęło co najmniej sześć osób.

Służby ratownicze przybywają na miejsce zdarzenia w mieście Hamburg w północnych Niemczech po doniesieniach o masowej strzelaninie 9 marca 2023 r. (AP)

Vihren powiedział, że nic nie wskazywało na to, że strzelec uciekał i wydaje się prawdopodobne, że sprawca lub sprawcy byli albo w budynku, albo wśród zabitych.

Policja nie posiadała informacji o incydencie, który miał miejsce w budynku, w którym doszło do strzelaniny.

Nie mieli też natychmiastowych informacji o możliwym motywie.

Uzbrojony niemiecki policjant jest na miejscu dużej strzelaniny w Hamburgu, w której zginęło kilka osób. (dziewięć)

„Tło wciąż nie jest jasne” – powiedział Vihren.

Burmistrz Hamburga Peter Schentscher napisał na Twitterze, że wiadomość jest „szokująca” i złożył wyrazy współczucia krewnym ofiar.

To rozwijająca się historia…

Rejestracja tutaj Aby otrzymywać nasze codzienne biuletyny i powiadomienia o najświeższych wiadomościach, wysyłane bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą.
READ  Australijskie aktualizacje wiadomości na żywo: Queensland przechodzi 70% etapów szczepień; Umowa węglowa na COP26 wysyła „jasny komunikat” do koalicji; 905 przypadków Covid w Wiktorii | Wiadomości z Australii