Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Śmiertelny atak hipopotama wywraca łódź, zabijając 1-latka i pozostawiając 23 zaginione w Malawi

Śmiertelny atak hipopotama wywraca łódź, zabijając 1-latka i pozostawiając 23 zaginione w Malawi

Roczny chłopiec zmarł, a 23 inne osoby są zaginione po ataku na hipopotama w południowo-wschodnim kraju Afryki, Malawi.

Hipopotam zaatakował łódź przewożącą 37 pasażerów, która płynęła wzdłuż rzeki Shire w Malawi w dystrykcie Nsanje w pobliżu granicy z Mozambikiem.

Rzecznik policji potwierdził, że 13 osób zostało uratowanych z poniedziałkowej katastrofy, zginęło dziecko, a 23 wciąż jest zaginionych.

Istnieje obawa, że ​​23 zaginionych pasażerów nie żyje, ponieważ przeprawa przez rzekę jest uważana za niebezpieczną ze względu na plagę hipopotamów i krokodyli w płytkich wodach.

„Jest bardzo niebezpieczna, ponieważ jest bardzo płytka, aw tej rzece przez większość czasu żyją krokodyle, które atakują ludzi, a także hipopotamy, które powodują wypadki takie jak ten, z którym mamy do czynienia” – powiedziała CNN rzeczniczka policji Agnes Zallakuma.

Nsangi Lalanji, poseł Gladys Ganda, publikuje aktualne informacje o incydencie i związanych z nim poszukiwaniach na Facebooku.

Incydent podobno miał miejsce między 6:30 a 7 rano, a miejsce docelowe łodzi okazało się być po stronie Mozambiku, gdzie ludzie zajmują się rolnictwem.

Pani Ganda podzieliła się swoimi kondolencjami w mediach społecznościowych, przygotowując się do udostępnienia nagrań wideo na żywo dużej liczby lokalnych mieszkańców wyruszających na misję ratunkową.

„Gdy opłakujemy i grzebiemy niektóre szczątki tych, którzy utonęli w rzece Shire po wywróceniu się ich kajaka, ta strona zostanie dziś „opublikowana” w jednym lub dwóch miejscach” – powiedziała.

„Niech dusze zmarłych braci i sióstr spoczywają na wieki”.

Na jednym z filmów pani Jandy można zobaczyć setki miejscowych na brzegach rzeki z około tuzinem ustawionych w szeregu kajaków, prawdopodobnie przygotowujących się do wypłynięcia w dół rzeki w celu kontynuowania poszukiwań.

Wiadomo, że hipopotamy są niebezpieczne, jeśli czują się zagrożone lub jeśli ich terytorium zostało zaatakowane.

Jest uważany za najniebezpieczniejszego dużego ssaka lądowego na świecie, a także jest jednym z najszybszych ssaków, który potrafi biec z prędkością do 30 kilometrów na godzinę.

READ  Były prezydent Brazylii Lula otrzymał najwięcej głosów, ale nie udało mu się osiągnąć większości netto wobec urzędującego Jaira Bolsonaro

National Geographic powiedział, że liczba zgonów ludzi z powodu hipopotamów jest nieznana, ale może wynosić od 500 do 3000 rocznie.

Według badań z 2017 roku, największa populacja hipopotamów występuje we wschodniej i południowej Afryce, z ponad 100 000 osobników w światowej populacji.