Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Śmiertelny atak hipopotama wywraca łódź, zabijając 1-latka i pozostawiając 23 zaginione w Malawi

Roczny chłopiec zmarł, a 23 inne osoby są zaginione po ataku na hipopotama w południowo-wschodnim kraju Afryki, Malawi.

Hipopotam zaatakował łódź przewożącą 37 pasażerów, która płynęła wzdłuż rzeki Shire w Malawi w dystrykcie Nsanje w pobliżu granicy z Mozambikiem.

Rzecznik policji potwierdził, że 13 osób zostało uratowanych z poniedziałkowej katastrofy, zginęło dziecko, a 23 wciąż jest zaginionych.

Istnieje obawa, że ​​23 zaginionych pasażerów nie żyje, ponieważ przeprawa przez rzekę jest uważana za niebezpieczną ze względu na plagę hipopotamów i krokodyli w płytkich wodach.

„Jest bardzo niebezpieczna, ponieważ jest bardzo płytka, aw tej rzece przez większość czasu żyją krokodyle, które atakują ludzi, a także hipopotamy, które powodują wypadki takie jak ten, z którym mamy do czynienia” – powiedziała CNN rzeczniczka policji Agnes Zallakuma.

Nsangi Lalanji, poseł Gladys Ganda, publikuje aktualne informacje o incydencie i związanych z nim poszukiwaniach na Facebooku.

Incydent podobno miał miejsce między 6:30 a 7 rano, a miejsce docelowe łodzi okazało się być po stronie Mozambiku, gdzie ludzie zajmują się rolnictwem.

Pani Ganda podzieliła się swoimi kondolencjami w mediach społecznościowych, przygotowując się do udostępnienia nagrań wideo na żywo dużej liczby lokalnych mieszkańców wyruszających na misję ratunkową.

„Gdy opłakujemy i grzebiemy niektóre szczątki tych, którzy utonęli w rzece Shire po wywróceniu się ich kajaka, ta strona zostanie dziś „opublikowana” w jednym lub dwóch miejscach” – powiedziała.

„Niech dusze zmarłych braci i sióstr spoczywają na wieki”.

Na jednym z filmów pani Jandy można zobaczyć setki miejscowych na brzegach rzeki z około tuzinem ustawionych w szeregu kajaków, prawdopodobnie przygotowujących się do wypłynięcia w dół rzeki w celu kontynuowania poszukiwań.

Wiadomo, że hipopotamy są niebezpieczne, jeśli czują się zagrożone lub jeśli ich terytorium zostało zaatakowane.

Jest uważany za najniebezpieczniejszego dużego ssaka lądowego na świecie, a także jest jednym z najszybszych ssaków, który potrafi biec z prędkością do 30 kilometrów na godzinę.

READ  Legwany rozmnażają się na Galapagos po ponad stuletnim zniknięciu

National Geographic powiedział, że liczba zgonów ludzi z powodu hipopotamów jest nieznana, ale może wynosić od 500 do 3000 rocznie.

Według badań z 2017 roku, największa populacja hipopotamów występuje we wschodniej i południowej Afryce, z ponad 100 000 osobników w światowej populacji.