Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Snickers przeprasza Chiny po nazwaniu Tajwanu „krajem” promocji

Wprowadzenie na rynek produktu Snickers, w którym Tajwan nazywano krajem, spowodowało przeprosiny firmy macierzystej Mars Wrigley po reakcji w chińskich mediach społecznościowych.

Filmy i zdjęcia przedstawiające witrynę Snickers promującą limitowaną edycję taśmy Snickers i mówiące, że produkt jest dostępny tylko w „krajach” Korei Południowej, Malezji i Tajwanu, wywołały w piątek oburzenie na chińskiej platformie mediów społecznościowych Weibo.

Mars Wrigley opublikował później przeprosiny na swoim koncie Snickers China Weibo, mówiąc, że odpowiednie treści zostały zmodyfikowane.

„Mars Wrigley szanuje suwerenność narodową i integralność terytorialną Chin i prowadzi działalność gospodarczą w ścisłej zgodności z lokalnymi chińskimi przepisami i regulacjami” – powiedział Mars Wrigley.

Jednak sprzeciw w mediach społecznościowych nie opadł, ponieważ wielu użytkowników było złych, że w oświadczeniu amerykańskiej firmy nie wspomniano, że Tajwan jest częścią Chin, fundamentu chińskiej polityki zagranicznej.

Powiedz to: Tajwan to niezbywalna część Chin! Przeczytaj jeden komentarz pod postem na koncie Snickers China Weibo.

Snickers jest jednym z wielu, którzy przepraszają

Kwestia Tajwanu jest pozostałością po brutalnej chińskiej wojnie domowej, która zakończyła się w 1949 r., gdy pokonani nacjonaliści uciekli na wyspę, podczas gdy zwycięska Komunistyczna Partia Chin przejęła kontrolę nad Chinami kontynentalnymi.

READ  Ukraińscy pracownicy zoo zostali zastrzeleni i wrzuceni do bunkra, mówią właściciele