Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Australia krytykuje Chiny za łamanie praw morskich ONZ za pomocą ćwiczeń z żywym ogniem

Australia oskarżona Chiny Naruszać zasady międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa przez wystrzeliwanie rakiet w pobliżu Tajwanu.
Sekretarz obrony Richard Marles powiedział dziś „Nine Newspapers”, że Chiny świadomie naruszyły Konwencję o prawie morza Prowadzenie ćwiczeń wojskowych w Cieśninie Tajwańskiej.

Ćwiczenia ogniowe prowadzone przez chińskie wojsko są odpowiedzią na wizytę przewodniczącej Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi na Tajwanie na początku tego tygodnia.

Australijski wicepremier i minister obrony Richard Marlis skrytykował chińskie ćwiczenia wojskowe w Cieśninie Tajwańskiej. (AFP)

Marlis powiedział, że Chiny naruszyły Konwencję Narodów Zjednoczonych o prawie morza, wystrzeliwując pociski balistyczne.

„Konwencja Narodów Zjednoczonych o prawie morza jest w pełni zrozumiałym traktatem i akceptowaną częścią architektury opartego na zasadach porządku światowego” – powiedział Marles.

W jaki sposób odnosi się to do Cieśniny Tajwańskiej jest również jasne. Dotyczy to już Cieśniny Tajwańskiej.

Jego uwagi przeczą twierdzeniu Chin, że cieśnina nie jest wodami międzynarodowymi.

Ekspert obrony Malcolm Davis z Australian Strategic Policy Institute powiedział: Dzisiejszy weekend Dla rządu federalnego ważne było dziś rano wsparcie Tajwanu.

Chiny zajmują terytorium wyspy Tajwan od 1949 roku. (dziewięć)

Powiedział, że Tajwan jest liberalną demokracją, ważnym producentem komponentów technologicznych i zajmuje strategicznie ważną pozycję w regionie Azji i Pacyfiku.

„Myślę, że ważne jest dla nas wzmocnienie stosunków z Tajwanem… a także uznanie prawa Tajwańczyków do wyboru własnej przyszłości” – powiedział Davis.

W czwartek Chiny rozpoczęły groźne ćwiczenia wojskowe u wybrzeży Tajwanu, które potrwają do jutra.

Chińscy urzędnicy powiedzieli mediom państwowym, że nad samym Tajwanem wysłano kilka pocisków, co oznacza znaczny wzrost zagrożenia ze strony Chin dla wyspy.

Na tym zdjęciu opublikowanym przez Xinhua pocisk został wystrzelony z nieujawnionego miejsca w Chinach podczas ćwiczeń dalekiego zasięgu z żywym ostrzałem w czwartek, 4 sierpnia. (AFP)

Wczoraj minister spraw zagranicznych Penny Wong skrytykowała Chiny za wystrzelenie rakiet balistycznych.

Powiedziała, że ​​ćwiczenia wojskowe były „nieproporcjonalne i destabilizujące”.

Chiny oskarżają USA o „nękanie nawigacyjne”

Rząd federalny nie poparł ani nie skrytykował kontrowersyjnej wizyty Pelosi w Tajpej w środę.

READ  USA rozpoczynają naloty na wspierane przez Iran milicje w Iraku i Syrii po atakach dronów