Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Sojusznicy Trumpa na wzgórzu przechodzą proces milczenia w nowym teście dla GOP

Sojusznicy Trumpa na wzgórzu przechodzą proces milczenia w nowym teście dla GOPCNN

Kiedy w kwietniu rozpoczął się jego proces o tajne pieniądze, były pres Według wielu źródeł Partii Republikańskiej zaznajomionych z jego poglądami Donald Trump prywatnie skarżył się, że na sali sądowej i poza nią nie ma wystarczającej liczby sojuszników, aby go bronić.

Jednak kilka tygodni później zwolennicy Trumpa tłumnie gromadzą się pod gmachem sądu na Manhattanie.

Chociaż w większości przypadków Trump nie zapraszał nikogo na swój proces, źródła podają, że wieść o frustracji Trumpa szybko rozeszła się po Kapitolu, co skłoniło jego najpotężniejszych obrońców do przeniesienia się, aby okazać swoje wsparcie dla Trumpa, gdy on zajmuje kluczowe miejsce. Część z nich zaczęła kontaktować się z obozem Trumpa, proponując wystąpienie w obronie byłego prezydenta w Nowym Jorku i pytając, w jaki sposób mogliby zapewnić sobie miejsce na korcie.

Republikański senator Rick Scott z Florydy był pierwszym prawodawcą, który w zeszłym tygodniu udał się na północ, a kilka dni później marszałek Izby Reprezentantów Mike Johnson – który znalazł się pod ostrzałem z jego prawej flanki – oraz kwartet Republikanów ubranych w niemal identyczne granatowe garnitury z czerwonymi więzi, które, niezależnie od tego, czy… były spin-offem, czy nie, przeniosły format na wyższy poziom.

Ich pojawienie się zainspirowało – według źródeł – w większości organiczny ruch wśród Republikanów. Teraz zastawa się otworzyła, a zespół Trumpa spotkał się z zalewem uwagi ze strony prawodawców i koordynował przystanki kampanii ze zwolennikami Trumpa w mieście przed i po wystąpieniach sądowych w miarę kontynuowania postępowania.

„Był wodospad [of people] „Ci, którzy chcą przyjechać i okazać mu wsparcie, a my oczekujemy więcej” – powiedział CNN doradca Trumpa.

To tylko najnowszy sygnał, że pielgrzymka na proces karny Trumpa w Nowym Jorku stała się przed listopadem nowym sprawdzianem lojalności Trumpa w Partii Republikańskiej. Dla uczestników korzyści są dwojakie: nie tylko mogą zdobyć cenne punkty wraz z domniemanym kandydatem swojej partii na prezydenta, ale jest to także szansa, aby znaleźć się w centrum uwagi dzięki obecności kilku członków – w tym Johnsona i posłanki Partii Republikańskiej Lauren Boebert z Partii Republikańskiej Kolorado. – Nawet zbieraj datki od ich wyglądu.

„To, co robią Republikanie, to okazywanie wsparcia człowiekowi, który jest niesprawiedliwie prześladowany” – powiedział CNN republikanin Ralph Norman z Południowej Karoliny, jeden z członków GOP, który był obecny na procesie w tym tygodniu. „To może przytrafić się każdemu Amerykaninowi. Nie powinno się to zdarzyć. Prezydent Trump jest wojownikiem, jest konsekwentny i chcemy go wspierać”.

READ  Oto dlaczego księciu Harry'emu pozwolono na 10 dni z kwarantanny w Wielkiej Brytanii, aby wziąć udział w pogrzebie księcia Filipa

Obecność Trumpa na rozprawie stała się w pewnym sensie przesłuchaniem do roli w potencjalnej przyszłej administracji Trumpa. Gubernator Dakoty Północnej Doug Burgum i senator Ohio J.D. Vance, obaj znajdujący się obecnie na krótkiej liście wiceprezydentów, byli obecni w tym tygodniu.

„Udawanie, że wspierasz kogoś w procesie karnym, nie należy oczywiście do rytmu biura Kongresu” – powiedział jeden z deputowanych Partii Republikańskiej. „Ale kiedy ludzie zobaczyli, jak robi to Rick Scott, potem JD i Vivek [Ramaswamy]Oni też próbowali to zrobić. „To stało się organicznie”.

Jenna Moon/Basen/Getty Images

Były prezydent Donald Trump przybywa z prawnikiem Toddem Blanche i senatorem Rickiem Scottem na proces w sprawie rzekomego ukrywania potajemnych płatności pieniężnych przed Sądem Karnym na Manhattanie w dniu 9 maja w Nowym Jorku.

Ostatnia grupa, która udała się do Nowego Jorku: członkowie skrajnie prawicowego Klubu Wolności w Izbie Reprezentantów, którzy reprezentują niektórych z najbliższych sojuszników Trumpa na Kapitolu.

Według źródła zaznajomionego z planami parlamentarzyści Partii Republikańskiej poinformowali zespół Trumpa, że ​​w czwartek wezmą udział w dużej grupie, mimo że Izba obradowała, i poprosili o spotkanie z byłym prezydentem przed rozpoczęciem procesji sądowych tego dnia.

Źródła podają, że spotkanie trwało około 30 minut w Trump Tower i był obecny także syn Trumpa, Eric. Członkowie wygłosili przed rozprawą „przemówienie motywujące” do byłego prezydenta i omówili przyszłość finansowania rządowego – w szczególności jego preferencje co do długości krótkoterminowego finansowania rządowego spodziewanego po 30 września – jeśli Trump zdecyduje, że Trump odzyska Biały Dom w listopada – dodało źródło.

Następnie do Trumpa w konwoju dołączyli członkowie Partii Republikańskiej – w tym pretendent Partii Republikańskiej Bob Good, który próbował przytulić się do Trumpa po tym, jak początkowo udzielił poparcia gubernatorowi Florydy Ronowi DeSantisowi – aby po przybyciu na miejsce powitać byłego prezydenta radośnie. Do sądu tego dnia w otoczeniu kawalerii swoich zwolenników.

Ustawodawcy zadbali także o to, aby stać przed kamerami poza salą sądową, aby atakować prokuratorów i świadków Podważa to sprawę, wypełniając pustkę, której Trump, objęty zakazem milczenia, nie jest w stanie wypełnić.

READ  „Czuję boską energię”: PM kończy 45-godzinną medytację w Kanyakumari | Wiadomości z Indii

„Panie Prezydencie, popieramy pana” – powiedział przed salą sądową republikanin Andy Ogles.

Chociaż 11 członków Izby Republikańskiej jechało w konwoju Trumpa, według urzędnika kampanii Trumpa nie pokryto rachunku za ich podróż do Nowego Jorku. Według osoby biorącej udział w podróży na początku tego tygodnia poszczególni członkowie Kongresu otrzymywali wynagrodzenie od komitetów kampanii.

Nie jest jasne, jaką rolę odegrała amerykańska policja Kapitolu w zabezpieczaniu członków do i z Nowego Jorku, ponieważ rzecznik USCP nie skomentował, gdy zapytano go, czy zapewnia ona dodatkowe usługi bezpieczeństwa.

„Nikogo nie pytał” – Norman powiedział o Trumpie. „Wszyscy zgłosili się na ochotnika. Zapłaciliśmy za swój przejazd. On nic nie zapłacił. Nie powiedział nam, co mamy powiedzieć. Wielu z nas uważa, że ​​to wystarczy”.

Andrew Kelly – Reuters

Przedstawiciel USA Matt Gaetz (Fla.) przemawia podczas konferencji prasowej po wzięciu udziału w procesie byłego prezydenta USA Donalda Trumpa za rzekome ukrywanie potajemnych płatności pieniężnych związanych z pozamałżeńskim romansem ze Stormy Daniels przed sądem karnym na Manhattanie w Nowym Jorku, NAS. 16 maja 2024 r.

Jednak aby wziąć udział w rozprawie, prawodawcy porzucili swoją codzienną pracę.

W Nowym Jorku było tak wielu republikańskich prawodawców, którzy poparli Trumpa, że ​​przez co najmniej kilka godzin w czwartek na Kapitolu było więcej Demokratów z Izby Reprezentantów niż Republikanów.

To także nie był ważny dzień w Izbie. Komisja Sądownictwa i Nadzoru Izby Reprezentantów miała rozpatrzyć raporty oskarżające prokuratora generalnego Merricka Garlanda o obrazę Kongresu za odmowę przekazania taśm audio z wywiadami, które prezydent Joe Biden przeprowadził ze specjalnym doradcą Robertem Hoare – co jest głównym priorytetem prawicy.

Przedstawiciele Partii Republikańskiej Matt Gaetz i Andy Biggs byli nieobecni na posiedzeniu Komisji Sądownictwa, natomiast Komisja Nadzoru Izby Reprezentantów musiała przełożyć rozpoczęcie obrad na 20:00, aby podać pewne szczegóły. Ich członkowie mają wystarczająco dużo czasu, aby wrócić z Nowego Jorku.

Co więcej, w Izbie Reprezentantów zaplanowano głosowanie nad kierowanym przez GOP projektem ustawy wymuszającym dostarczanie Izraelowi broni defensywnej w związku ze zwiększaniem przez Republikanów presji na Bidena w związku z jego sposobem prowadzenia wojny między Izraelem a Hamasem w Gazie. Gaetz, Boebert i posłanka Partii Republikańskiej Anna Paulina Luna, którzy byli w czwartek w Nowym Jorku, nie wzięli udziału w głosowaniu.

READ  Liczba codziennych zgonów z powodu Covid-19 w Rosji po raz pierwszy przekroczyła 1000 w związku z rosnącymi infekcjami

Niemal natychmiast po rozpoczęciu procesu zaznaczania nadzoru, który niektórzy Demokraci nazywali „nadzorem po zmroku”, zaczął się on psuć.

Republikańska republikanka Marjorie Taylor Greene wywołała oburzenie, gdy zaatakowała wystąpienie Demokratki Jasmine Crockett i wywiad Demokratki Alexandrii Ocasio-Cortez, gdy posiedzenie komisji przerodziło się w gorącą debatę. Mecz sparingowy.

Niektórzy republikańscy prawodawcy spekulowali, że temperament Greene mógł wynikać z frustracji wobec jej kolegów, w tym spikera Izby Reprezentantów, którzy szybko publicznie wspierali prezydenta podczas jego procesu w sprawie impeachmentu, ale nie zawsze przyłączali się do niej, wspierając niektórych członków Kongresu . Preferowana polityka Trumpa, którą forsowała.

„Greene nie był pod wrażeniem wysiłków Johnny'ego i Susie, jakie ostatnio podejmowali w obronie Trumpa” – twierdzi źródło, które słyszało, jak wyrażała swoją opinię.

Greene – pierwszy poseł Partii Republikańskiej, który stawił się wraz z Trumpem w Nowym Jorku, kiedy postawiono mu zarzuty w marcu 2023 r. – wydawał się szczególnie zdenerwowany Boebertem, który tego ranka uczestniczył w procesie dotyczącym impeachmentu Trumpa, a następnie podczas głosowania głosował wraz z Demokratami, próbując uniemożliwić Greene'owi dalsze wypowiadanie się.

„Lauren Boebert pozostaje w cieniu Marjorie Taylor Greene od prawie czterech lat i absorbuje każdy gorzki związek, jaki wpadnie jej w ręce” – dodało źródło.

Boebert, która przeprosiła naród amerykański po wybuchu Greene'a, broniła swojego głosu, próbując uciszyć Greene'a i jej decyzję o wyjeździe na proces w sprawie impeachmentu Trumpa w Nowym Jorku, co ostatecznie nie wpłynęło na zdolność komisji do podjęcia decyzji o pogardzie.

„To, co się działo, było żenujące” – Boebert powiedział o znaku. „Wstydziłem się, że coś takiego miało miejsce, gdy zajmowaliśmy się poważnymi sprawami, a po raz pierwszy od jakiegoś czasu zajmujemy się poważnymi sprawami i robimy to, czego domagają się Amerykanie i co osiągają dla tego uzbrojonego rządu federalnego”.