Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Znowu widać zorzę polarną powstałą w wyniku burzy geomagnetycznej

Znowu widać zorzę polarną powstałą w wyniku burzy geomagnetycznej

Astronomowie, przygotujcie się, bo fizycy ogłoszą kolejne burze słoneczne w nadchodzących dniach

Silną burzę geomagnetyczną sklasyfikowaną jako „Poziom 5” ostatnio widziano w 2003 r. – Space/File

Przygotujcie się, maniacy astronomii, ponieważ w nadchodzących miesiącach mogą wystąpić potężniejsze burze geomagnetyczne.

Jak wynika z niedawnego artykułu w NaturaFizycy spodziewają się silniejszej burzy słonecznej, co zwiększy możliwość zobaczenia większej liczby zorzy polarnej w różnych miejscach świata. Forbesa wspomniany.

W piątek i weekend zaobserwowano najsilniejszą burzę geomagnetyczną w roku, sklasyfikowaną jako G5, dzięki której zorza polarna była widoczna aż na południu, aż do Arizony i Florydy w Ameryce Północnej.

Intensywne rozbłyski słoneczne, które miały miejsce w ostatni weekend, były spowodowane kilkoma koronalnymi wyrzutami masy (CME), które zderzyły się ze sobą, gdy weszły w ziemską atmosferę.

Może się to powtórzyć w ciągu najbliższych kilku dni, tygodni i miesięcy, gdy Słońce będzie zbliżać się do maksimum słonecznego.

Naukowcy sugerują, że aby najlepiej zobaczyć zorzę polarną, potrzebna jest ciemność, czyste niebo i minimalne zanieczyszczenie.

Burza geomagnetyczna, znana również jako burza słoneczna, to zaburzenie Słońca, które powoduje ogromne eksplozje energii w postaci rozbłysków słonecznych i wyrzutów koronalnych w stronę Układu Słonecznego, w tym Ziemi i otaczającej ją przestrzeni.

Te rozbłyski słoneczne lub ładunki elektryczne powodują olśniewający pokaz zorzy polarnej w niektórych częściach atmosfery, którą można zobaczyć w pobliżu koła podbiegunowego.

READ  Australijskie powiązanie z rodziną przetrzymywaną jako zakładnik przez Hamas, obawia się, że nie żyje: „Zostaliśmy zniszczeni”