Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Sonda Parker Probe NASA przeleciała przez potężny rozbłysk słoneczny i uchwyciła to wszystko kamerą: ScienceAlert

Sonda Parker Probe NASA przeleciała przez potężny rozbłysk słoneczny i uchwyciła to wszystko kamerą: ScienceAlert

Sonda słoneczna Parker należąca do NASA Przeleciałem bezpośrednio przez potężną erupcję słoneczną i uchwyciłem to wszystko kamerą. To pierwsze w historii nagranie z bliska takiego rozbłysku słonecznego.

wideoopublikowane przez naukowców z Johns Hopkins Applied Physics Laboratory, jest szczególnie potężne Koronalny wyrzut masy Co wydarzyło się w zeszłym roku.

CME to duże eksplozje niezwykle gorącej plazmy, które wybuchają w atmosferze Słońca. Składa się z naładowanych cząstek, które mogą Prowadzi to do przerw w dostawie prądu i powoduje inny chaos Jeśli uderzą w ziemię.

NASA stwierdziła CME, który uderzył w sondę Parker Solar Probe, był „jednym z najpotężniejszych koronalnych wyrzutów masy, jakie kiedykolwiek zarejestrowano”.

Na szczęście dla naukowców zajmujących się obecnie badaniem Słońca, należąca do NASA sonda Parker Solar Probe przeleciała bezpośrednio przez wyrzut koronalny i przeżyła go, rejestrując wydarzenie kamerą. (Erupcja rozpoczyna się mniej więcej w 14. sekundzie poniższego klipu.)

border-frame=”0″ zezwolenie=”akcelerometr; automatyczne odtwarzanie; zapis do schowka; zaszyfrowane multimedia; żyroskop; obraz w obrazie; udostępnianie sieci”allowfullscreen>

Według Laboratorium Fizyki Stosowanej Johnsa HopkinsaCME mogą czasami uwalniać pola magnetyczne, które wyrzucają miliardy ton plazmy z prędkością od 60 do 3000 km na sekundę.

Według Johnsa Hopkinsa we wrześniu ubiegłego roku Parker zaobserwował przyspieszenie cząstek do 1400 km na sekundę. Dane mogą pomóc fizykom zrozumieć, co napędza wyrzut koronalny, wysyłając cząstki z dużą prędkością.

Misją Parker Solar Probe jest dotknięcie słońca

Sonda Parker Solar Probe została zaprojektowana specjalnie do badania Słońca. Nie tylko on Najszybszy statek kosmiczny w historiiAle to także ten, który może zbliżyć się do Słońca na odległość 4 milionów mil od jego powierzchni i przetrwać tę podróż. Według NASA.

„Od początku wiedzieliśmy, że sonda Parker Solar Probe przeleci przez CME” – powiedział w oświadczeniu na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa Jim Kennison, inżynier systemów misji Parker Solar w APL. Dlatego NASA zaprojektowała sondę tak, aby wytrzymała palące temperatury w pobliżu Słońca.

READ  Władze zdrowia w Wiktorii i Nowej Południowej Walii wydają pilne ostrzeżenie po zgłoszeniu pierwszego przypadku odry od ponad dwóch lat

Sonda wyposażona jest w niestandardową osłonę termiczną oraz autonomiczny system chroniący urządzenie przed emisją światła słonecznego. NASA.

Kiedy Parker po raz pierwszy odkrył wyrzut koronalny, znajdował się on w odległości około 9,7 miliona kilometrów od powierzchni Słońca.

Później sonda podróżowała w wyniku fali uderzeniowej wyrzutu koronalnego. Według Johnsa Hopkinsa sonda Parker Probe spędziła prawie dwa dni na badaniu tego CME i wyszła bez szwanku.

Rola pyłu kosmicznego w wyrzutach koronalnych

Podczas tego samego CME naukowcy z NASA przyjrzeli się także wpływowi burzy Pył międzyplanetarny – Cząsteczki unoszące się w przestrzeni. Mają nadzieję, że lepsze poznanie tych interakcji pomoże im lepiej przewidywać pogodę kosmiczną w przyszłości.

„Czy pył międzyplanetarny wpływa na kształt CME? Czy wpływa na jego prędkość? Dopiero zaczynamy rozumieć jego wpływ” – powiedział Ross Howard, fizyk z APL. W obecnej sytuacji.

Parker pozwolił już naukowcom rzucić okiem na inne zjawiska słoneczne, w tym na źródło”Wiatr słoneczny„.

Artykuł ten został pierwotnie opublikowany przez Interesuje się handlem.

Więcej od Business Insidera: