Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Sondaż Bombshell pokazuje, że Trump rośnie w siłę

Sondaż Bombshell pokazuje, że Trump rośnie w siłę

Mając na uwadze długą listę stanów, które będą głosować w tym tygodniu, renomowany sondaż wskazuje, że Donald Trump prowadzi w rewanżu z Joe Bidenem.

Trump, który pokonał Demokratkę Hillary Clinton w wyborach prezydenckich w 2016 r., a następnie przegrał starania o reelekcję na rzecz Joe Bidena w 2020 r., początkowo stanął przed długą listą innych kandydatów do nominacji w 2024 r. Teraz tylko Nikki Haley, była ambasador i gubernator ONZ Karoliny, pozostaje na południu, co może stanowić dla niego wyzwanie.

We wtorek te stany będą głosować nad wyborem preferowanego kandydata Republikanów: Alabama, Alaska, Arkansas, Kalifornia, Kolorado, Maine, Massachusetts, Minnesota, Karolina Północna, Oklahoma, Tennessee, Teksas, Utah, Vermont i Wirginia.

Donald Trump podczas kampanii w Wirginii, 2 marca. Zdjęcie: Saul Loeb/AFP

Jego ostatnia pretendentka, Nikki Haley, była tego samego dnia w Karolinie Północnej. Zdjęcie: Alison Joyce/AFP

Większość stanów wybierze także preferowanego kandydata Demokratów, chociaż prezydent Biden nie spotyka się ze znaczącym sprzeciwem.

Jak dotąd Trump pokonał panią Haley w stanach Iowa, New Hampshire, Karolina Północna, Missouri, Michigan i Idaho, wygrywając jedynie prawybory w Waszyngtonie, które odbyły się w niedzielę.

Jeśli Trump wygra wszystkie lub większość stanów objętych Superwtorkiem, zasadniczo zamknie to i tak już wąską drogę pani Haley do nominacji.

Doprowadziłoby to do rewanżu z wyborów powszechnych w 2020 r., w którym rozegrałyby się dwie najlepsze pary kandydatów, jakie kiedykolwiek rywalizowały o urząd prezydenta. Trump ma 77 lat, a Biden 81.

Obaj mężczyźni podczas swojej dotychczasowej kampanii doświadczyli błędów, potknięć werbalnych i chwil zamieszania. Jednak argument pani Haley – że potrzebne jest nowe pokolenie przywództwa – nie osłabił popularności Trumpa wśród Republikanów i nie pojawił się żaden potencjalny kandydat Demokratów, który mógłby rzucić wyzwanie Bidenowi.

Joe Biden przemawia w Białym Domu. Zdjęcie: Mandel Ngan/AFP

„Birdbrain to przegrany”: Trump ostro atakuje

READ  Lot MH370: Ekspert twierdzi, że znalazł zaginiony lot Malaysia Airlines MH370 podczas poważnego włamania na samolot pasażerski

Niedzielne zwycięstwo pani Haley w Waszyngtonie – co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę, że jej wyborcy na Partię Republikańską są zazwyczaj umiarkowani w porównaniu z resztą kraju – spowodowało sprzeczne oświadczenia obu kampanii.

„Nic dziwnego, że Republikanie najbliżsi dysfunkcji w Waszyngtonie odrzucają Donalda Trumpa i cały jego chaos” – powiedziała Olivia Perez Cubas, rzeczniczka Haley.

Rzeczniczka Trumpa, Carolyn Levitt, odpowiedziała: „Chociaż Nikki została ostro odrzucona w całej Ameryce, właśnie została ukoronowana na Królową Bagien przez lobbystów i osobistości ze Waszyngtonu, którzy chcą chronić nieudany status quo”.

„Bagno zabrało ich królową”.

Sam były prezydent powtórzył tę opinię w poście opublikowanym w poniedziałek rano w swoim serwisie społecznościowym Truth Social. Nazywał panią Healy „Ptasim Mózgiem”.

„Celowo trzymałem się z daleka od głosowania w Waszyngtonie, ponieważ jest to bagno, z bardzo małą liczbą delegatów i bez żadnych korzyści” – napisał Trump.

„Birdbrain spędził tam cały swój czas, pieniądze i wysiłek. W weekend pokonaliśmy Missouri, Idaho i Michigan – dużymi liczbami – i zniszczyliśmy bardzo słabego przeciwnika.

„Naprawdę duże liczby przyjdą w Super Wtorek. Również Droga do Twisted Joe!

„Birdbrain jest przegrany i osiąga słabsze wyniki w prawie każdym stanie.

„Lubię patrzeć, jak Byrd odrzuca swoje zobowiązanie wobec Komitetu Narodowego Republikanów i jej oświadczenie, że nigdy nie będzie kandydować przeciwko prezydentowi Trumpowi („wielkiemu prezydentowi”). Cóż, biegła, kłamała i dużo przegrała!”

Nikki Haley. Zdjęcie: Joseph Prezioso/AFP

Nawiązał w tym miejscu do wcześniejszego zobowiązania Haley, że będzie wspierać każdego, kto w listopadzie zdobędzie nominację Republikanów w walce z Bidenem. W niedzielę zostało ono odwołane.

„Republikański Komitet Narodowy to już nie to samo, co Republikański Komitet Narodowy” – stwierdziła, próbując uzasadnić to posunięcie.

„Podejmę taką decyzję, jaką chcę podjąć”.

Trump niedawno podjął decyzję o umieszczeniu sojuszników politycznych, w tym swojej synowej Lary Trump, na stanowiskach kierowniczych w komitecie narodowym. Pani Trump, która jest żoną syna byłego prezydenta, Erica, wyraziła zamiar wykorzystania zasobów Republikańskiego Komitetu Narodowego wyłącznie na korzyść swojego teścia, zamiast wykorzystywać je do pomocy kandydatom Partii Republikańskiej w całym kraju, jak wcześniej tak było.

READ  Colin Rooney wygrywa Rebeccę Vardy Stoch

Trump nigdy nie zobowiązał się do poparcia ewentualnego kandydata i odmówił pojawienia się na scenie podczas jakichkolwiek debat z innymi kandydatami Partii Republikańskiej.

Sondaże pokazują, że Biden ma poważne kłopoty

Walka Trumpa z Haley bardziej niż kiedykolwiek wygląda na zwiastun nieuniknionego rewanżu z Bidenem w listopadzie, a sondaże pokazują, że wynik w 2020 r. może zostać odwrócony.

Jedna szczególnie niesamowita ankieta Ze Siena College, opublikowane w New York Times W weekend pokazało, że Trump prowadzi urzędującego wyborcy 48 do 43 procent wśród zarejestrowanych wyborców. Trump prowadził także 47-41 w teoretycznym meczu z wiceprezydent Kamalą Harris.

„To największy postęp, jakiego kiedykolwiek dokonał Trump czasy/Ogólnokrajowa ankieta w Sienie. W rzeczywistości jest to największy postęp, jakiego Trump dokonał od jakiegoś czasu czasy/Siena O czasyAnkieta /CBS przeprowadzona od czasu, gdy po raz pierwszy kandydował na prezydenta w 2015 r.”.

Ta sama ankieta pokazała, że ​​pani Haley prowadzi Bidena z większą przewagą 45 do 35, chociaż jeśli we wtorek nie wydarzy się coś bardzo nieoczekiwanego, do wyścigu prawdopodobnie nigdy nie dojdzie.

Donald Trump w sobotę. Zdjęcie: Saul Loeb/AFP

Niedziela, CBS News opublikowało własną ankietęZ kolejnymi zachęcającymi wiadomościami dla Trumpa.

To nie tylko pokazało, że Trump prowadził Bidena 52-48, ale wiele wskaźników również faworyzowało Republikanina.

Zapytani o jakość swojej prezydentury, 46 procent respondentów stwierdziło, że prezydentura Trumpa była „doskonała” lub „dobra”, a 53 procent określiło ją jako „właściwą” lub „słabą”.

Te same liczby w przypadku Bidena były znacznie mniej zdrowe i wyniosły odpowiednio 33 i 67 procent.

A w przypadku coraz ważniejszego miernika – bystrości umysłu – tylko 6% wyborców uważa, że ​​obaj kandydaci są na tyle mądrzy, jak powinni, aby wykonać to zadanie, dzięki wyraźnym podziałom między stronami.

READ  Bogata kultura Samoa ujawnia się w tajnikach tradycyjnego tatuażu

Jednak po raz kolejny Trump miał wyraźną przewagę w ogólnych liczbach – 49 procent respondentów uważa, że ​​ma zdrowie psychiczne i poznawcze niezbędne do sprawowania funkcji prezydenta, w porównaniu z 32 procentami, które stwierdziły to samo o Bidenie.

W ostatnich miesiącach obaj kandydaci padają ofiarą powtarzających się gaf słownych, na przykład Biden myli prezydentów Meksyku i Egiptu, a Trump wielokrotnie myli swojego przeciwnika ze swoim poprzednikiem Barackiem Obamą.

Obaj mężczyźni również niewyraźnie wypowiadali słowa i często tracili tok myślenia w połowie zdania, gdy występowali przed kamerami.

Obaj twierdzą, że mają zdolności umysłowe, aby zostać prezydentem.