Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

SpaceX musiało anulować start tylko na kilka sekund przed startem

SpaceX miał dziś wystrzelić rakietę w kosmos, ale tak się nie stało po tym, jak Elon Musk powiedział, że samolot wszedł w ograniczoną przestrzeń powietrzną. Decyzję o przeprowadzeniu startu podjęto przy mrozie T-11 na zegarze.

Rakieta Falcon 9, nazwana Transporter-2, miała wynieść na orbitę 88 różnych satelitów – niektóre dla rządu USA, inne dla prywatnych firm – w jednym z obszarów działalności SpaceX. Poza tym próba startu została przełożona na środę po katastrofie samolotu we wtorek.

Akcja rozpoczyna się około godziny 14:00 z poniższego filmu, kiedy po około 58 sekundach można usłyszeć wiwaty, gdy komputer pokładowy się uruchamia. Ale wtedy ktoś słyszy w radiu, że zasięg jest „zbanowany”, a gospodarz SpaceX wydaje się o tym nie wiedzieć. Gdy pozostało mniej niż 20 sekund, ta sama osoba w radiu powtarza zdanie „no-go” i zegar odliczający zostaje zawieszony.

Gospodarz SpaceX w końcu wraca na ekran i mówi, że skończył dzisiaj i spróbuje ponownie jutro.

Gospodarz wydaje się trochę nieśmiały, być może dlatego, że posiadanie Elona Muska jako swojego CEO oznacza, że ​​każdy, kto pracuje w SpaceX, musi wykazywać tę samą ekscytującą nadmierną pewność siebie. Jednak wszystko to wydaje mi się nieznaczne, ponieważ rakiety są niesamowicie złożone, a tym, co dziś powstrzymuje SpaceX, nie była ich technologia, ale coś poza ich kontrolą.

Musk i tak nie był z tego powodu zbyt zadowolony, a może był, ponieważ czkawka premiery dała mu okazję do porozmawiania o jednym z jego ulubionych tematów, o tym, jak obwinia się przepisy rządowe za globalne bolączki.

Prawdą jest, że po prostu nie ma mowy, aby ludzkość mogła stać się cywilizacją kosmiczną, gdyby starty rakiet napotkały niewielkie opóźnienia, ponieważ niewielkie opóźnienia były upadkiem wszystkich cywilizacji latających w kosmosie przed nami.

READ  Naukowcy twierdzą, że na Wenus może istnieć życie „nigdy wcześniej nie widziane”