Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Speedway powraca na drugi co do wielkości stadion w kraju – StadiumDB.com

Speedway powraca na drugi co do wielkości stadion w kraju – StadiumDB.com

Źródło: StadiumDB.com; Autor: Kuba Kowalski


W 2013 roku po raz pierwszy w indywidualnych Mistrzostwach Europy na żużlu wzięli udział zawodnicy Grand Prix, co podniosło rangę zawodów. Od tego czasu mistrzostwa promowane są pod nazwą Speedway Euro Championship. Tym razem prestiżowe wydarzenie odbędzie się w Polsce.

Popularność Mistrzostw Europy na żużlu będzie rosnąć

Po dwóch konkursach, które odbyły się w Chorzowie w latach 2018-2019, tak zdecydowali organizatorzy Stadion Śląski będzie gospodarzem rewanżu w ramach rundy finałowej SEC. Do 2012 roku na największych międzynarodowych imprezach jeźdźcy rywalizowali na czymś, co często uważano za marnotrawstwo.

Odkąd One Sport przejął mistrzostwo, zyskał szacunek, na jaki zasługuje. Indywidualne Mistrzostwa Europy 2013 osiągnęły nowy standard. Zamiast jednodniowego finału najlepsi żużlowcy starego kontynentu rywalizują o tytuł, medale i nagrody pieniężne w cyklu czterech finałów. Wskazuje na to tabela na rok 2024 Na Żużlu Polskim odbędą się finały co najmniej sześciu wyścigów Pieśni, zakończenie 21 września w Chorzowie. Fani z niecierpliwością czekają na to wydarzenie, które odbędzie się w wyjątkowym miejscu. Młodzi miłośnicy żużla z pewnością znajdą się na trybunach, aby odpocząć od codziennej pracy. Kiedy są, często zaskakują, każdy może Czy pracuję online? Na szczęście mogą złożyć zamówienie i bez zwykłej presji zobaczyć, jak ich oceny rosną.

Stadionu Śląskiego© Stadiony.net

Nie mogę się doczekać żużlowych emocji w Chorzowie

One Sport jest promotorem serii TAURON Speedway Euro Championship, a współwłaściciel i dyrektor generalny Karol Lejman już nie może się doczekać finału: Wracamy na Stadion Śląski, gdyż indywidualny mistrz Europy zasługuje na to, aby odebrać trofeum na oczach dziesiątek tysięcy kibiców. Śląsk to region, w którym kibice żyją na żużlu, dlatego warto zgromadzić ich wszystkich na arenie legendarnego stadionu. Po rozegraniu dwóch finałów na Stadionie Śląskim jesteśmy pewni tego Rywalizacja będzie na najwyższym możliwym poziomie, zarówno sportowym, jak i organizacyjnym, – stwierdził Lejman. – powiedział Lejman.

READ  Zełenski spotkał się z prezydentem Polski, który właśnie wrócił z Waszyngtonu

Michael Sikora, prezes Europejskiej Federacji Motocykli, zwrócił uwagę na bogatą historię wyścigu w Sorso i dodał: To wspaniała wiadomość Po pięciu latach na Stadionie Śląskim wracają żużlowe mistrzostwa Europy. To legendarna lokalizacja polskiego żużla. To właśnie w Chorzowie 50 lat temu niepozorny Jerzy Szakiel zdobył pierwszy w Polsce złoty medal. Wspominając wydarzenia SEC w 2018 i 2019 r., byłem bardzo podekscytowany tą wiadomością. Cieszę się, że seria SEC wciąż się rozwija, a organizatorzy szukają możliwości zapewnienia fanom i zawodnikom niezapomnianych wspomnień. Czekam już na 21 września, – wyjaśnił Prezes FIM Europe.

Stadionu Śląskiego© Grzegorza Kaliciaka