Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Spotify’s AI-powered „DJ” wprowadzony na rynek w Australii |  Fioletowe trampki

Spotify’s AI-powered „DJ” wprowadzony na rynek w Australii | Fioletowe trampki

Spotify Oficjalnie wprowadzono narzędzie „DJ” na 50 rynkach międzynarodowych – w tym w Australii – wykorzystując sztuczną inteligencję (AI) do tworzenia list odtwarzania w oparciu o nawyki słuchaczy związane z nadawaniem programów.

funkcja była pierwsza otwarty Jeszcze w lutym, kiedy publicznie wszedł w fazę testów beta. Wykorzystuje generatywną sztuczną inteligencję do określenia, czego użytkownik może chcieć słuchać, i tworzy listę odtwarzania utworów w czasie rzeczywistym. Po jej odsłonięciu, Spotify powiedział, że funkcja DJ „posortuje najnowszą muzykę i spojrzy na niektóre z twoich starych ulubionych – a może nawet ponownie zapali tę piosenkę, której nie słuchałeś od lat”.

I tak wyglądała reszta sprzedaży: „Następnie sprawdzi, co może Ci się spodobać, i zaoferuje wybór utworów wybranych specjalnie dla Ciebie. Co więcej, stale aktualizuje skład w oparciu o Twoje opinie. Jeśli nie czujesz się energiczny, po prostu naciśnij przycisk DJ, a on zacznie losować”. Im więcej słuchasz i mówisz DJ-owi, co lubisz (a czego nie!), tym lepsze będą jego rekomendacje. Pomyśl o tym jako o najlepszej personalizacji Spotify — ale jako DJ AI w kieszeni”.

Początkowo dostępna wyłącznie na rynku amerykańskim, funkcja DJ została później udostępniona użytkownikom Spotify w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a zaledwie wczoraj (8 sierpnia) rozszerzyła się na około 43 inne regiony. Aby uzyskać dostęp do tej funkcji, musisz korzystać z angielskiej wersji aplikacji i mieć dostęp do konta Spotify Premium (ceny ostatnio wzrosły).

Nigdy nie przegap historii! Zapisz się do naszego newslettera