Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Sprzedaż bezpaliwowego systemu wskazywania satelitarnego Zenno przekracza 75 milionów dolarów

Sprzedaż bezpaliwowego systemu wskazywania satelitarnego Zenno przekracza 75 milionów dolarów

Nowozelandzka firma Zenno Astronautics (Zenno) zajmująca się systemami lotów kosmicznych ogłosiła dzisiaj, że przekroczyła 75 milionów USD ze sprzedaży produktów (48 milionów USD) pierwszego na świecie nadprzewodzącego magnetometru do kontroli położenia statku kosmicznego, Z01. Zbudowany w oparciu o opatentowaną przez firmę Zenno technologię magnesów nadprzewodzących, Z01 jest bezpaliwowym systemem naprowadzania satelitarnego, zaprojektowanym w celu zwiększenia zakresu możliwości kontroli orientacji w przestrzeni kosmicznej, w tym w pełni autonomicznego pozycjonowania satelity i wydłużenia czasu orbitowania satelity.

„Osiągnięcie znaku sprzedaży Z01 w mniej niż rok pokazuje, że światowy przemysł kosmiczny wykorzystuje innowacyjną technologię, która rozwiązuje prawdziwy problem” – mówi dyrektor generalny i współzałożyciel Zenno, Max Arshavsky. Wynalazek Zenno umożliwia wyższą wydajność w projektowaniu i funkcjonowaniu satelity, zapewniając korzyści wykraczające poza ograniczenia obecnych technologii.

Niepokojące w swojej prostocie możliwości wskazywania Z01 otwierają nowe możliwości i nowe usługi na orbicie, umożliwiając lepsze obrazy i komunikację oraz oferując przewagę w postaci dłuższego czasu przebywania w przestrzeni kosmicznej.

Z01 to najbardziej zaawansowana na świecie technologia naprowadzania statków kosmicznych, która działa „jak trwały żagiel magnetyczny lub pojazd elektryczny w kosmosie” – odpowiadając na wyzwania związane z poruszaniem się obiektów w przestrzeni kosmicznej przy jednoczesnym minimalizowaniu wpływu na planetę.Z01 radykalnie poprawia zrównoważony rozwój, niezawodność i dokładność – ponieważ jest bezpaliwowy, wykorzystuje siły magnetyczne i słoneczne kontrolujące statek kosmiczny, mówi Arshavsky.

Zenno planuje wypuścić swój pierwszy pełny system kontroli położenia Z01 pod koniec 2023 roku. Ta innowacja jest pierwszą z wielu, które sześcioletnia firma wprowadza na rynek, wspierając swoją misję budowania życia w kosmosie.

Umieszczenie na orbicie coraz większej liczby satelitów to tylko połowa równania; Satelity wymagają ciągłych przesunięć, aby mieć pewność, że antena, czujniki, panele słoneczne itp. są skierowane we właściwym kierunku. Z01 Super Torque Z01 zużywa tylko energię elektryczną i nie wymaga zużycia paliwa satelitarnego do sterowania satelitami na orbicie. Natomiast obecne układy napędowe, które umożliwiają te ruchy, wymagają paliwa do czasu zakończenia misji satelity. Zasilany panelami słonecznymi, Z01 na satelitach Zenno wykorzystuje chłodzone kriogenicznie nadprzewodniki wysokotemperaturowe do generowania silnych pól magnetycznych, które oddziałują z polem geomagnetycznym, umożliwiając satelitie obracanie się i obracanie.

READ  Google Pixel Fold może mieć problem z zawiasem

Systemy kontroli położenia to jedne z największych i najcięższych podsystemów na satelicie. Z01 jest znacznie mniejszy i lżejszy niż istniejące technologie kontroli sytuacji. Arshavsky mówi: „Małe są ważne, jeśli chodzi o satelity, ponieważ zmniejszają koszty wystrzelenia i stwarzają radykalnie nowe możliwości projektowania i rozmieszczania statków kosmicznych. Przy masie około 4 kg, Z01 jest około jednej dziesiątej wagi konwencjonalnego momentu obrotowego, który działa podobnie. Ponieważ możemy kontrolować statek kosmiczny i jego manewrowanie, możemy również świadczyć dodatkowe usługi – co otworzy nowe możliwości w przyszłości, takie jak usuwanie gruzu, budowanie i serwisowanie w kosmosie. Pracujemy nad pakietem innowacji, które wykorzystamy Z01 jako podstawową technologię – i razem będziemy kształtować rozwiązania, które umożliwią długofalowy rozwój przemysłu kosmicznego”.


W sprawach redakcyjnych kontakt:
Redaktor Kim Bergmann pod adresem [email protected]

Kontakt w sprawie reklamy:
Dyrektor sprzedaży Graham Goss w [email protected]

Rankingi