Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Stany Zjednoczone i Chiny wydały wspólne oświadczenie, w którym wyraziły zgodę na pracę nad kryzysem klimatycznym

„Reagowanie na zmiany klimatyczne jest wspólną przyczyną ludzkości, a kwestia ta nie powinna stać się geopolityczną kartą przetargową, środkiem do ataku na inne kraje ani pretekstem do nakładania barier handlowych” – powiedział.

Ładowanie

Xi zaskoczył Chiny i świat, ogłaszając we wrześniu docelową emisję netto do 2060 roku. Gospodarka państwowa przerzuciła się na rozwój odnawialnych źródeł energii, dodając rekordowe poziomy energii wiatrowej i słonecznej. Wykorzystanie energii węglowej zostało ograniczone, a władze lokalne są zachęcane do odejścia od energochłonnego źródła energii, mimo że Chiny mają ponad 250 gigawatów w budowie elektrowni węglowych. Według Global Energy Monitor, poziom ten przekracza całkowite moce węglowe w USA.

Polityczna, retoryczna i technologiczna zmiana z Pekinu, Waszyngtonu i Europy rzuci światło na australijski rząd przed Konferencją Klimatyczną ONZ w Glasgow w listopadzie.

Unia Europejska wezwała Australię do „bardziej ambitnego” podejścia do celów klimatycznych przy rozważaniu transgranicznych taryf dla wysokoemisyjnych gałęzi przemysłu. Kerry powiedział w lutym, podczas dobrych rozmów z Australią, „nie mogliśmy dotrzeć do dokładnie tej samej strony”, wzywając do szybszego wycofania węgla.

Premier Scott Morrison niechętnie trzymał się celu zerowej emisji netto do 2050 r., Ale w ostatnich miesiącach złagodził swoją retorykę po latach zaciekłych wewnętrznych sporów politycznych o cele związane ze zmianą klimatu.

„Naszym celem jest jak najszybsze osiągnięcie zerowej emisji netto, najlepiej do 2050 r.” – powiedział w lutym.

Ładowanie

W niedzielę Morrison ogłosił, że rządowa umowa o wartości 1 miliarda dolarów na ograniczenie energii i emisji z Australią Południową. Pakiet obejmuje 80 PJ-letni cel w zakresie dostaw gazu do Australii Południowej, magazynowania dwutlenku węgla, finansowania wodoru i słonecznego magazynowania termicznego.

Inicjatywa jest próbą zbilansowania mocy firmy poprzez gaz i przerywaną energię dla energii odnawialnej po tym, jak Australia Południowa doświadczyła powszechnych przerw w dostawie energii, częściowo spowodowanych zmianami w sieci energetycznej.

READ  Dlaczego RBA powinna pilnie napędzać boom cenowy mieszkań

„Rodziny i firmy potrzebują niedrogiej, niezawodnej energii” – powiedział Morrison w niedzielę.

To obniża ceny i tworzy miejsca pracy. Australijczycy chcą również mieć pewność, że robimy wszystko, co w naszej mocy, aby walczyć ze zmianami klimatu ”.