Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Stany Zjednoczone i Unia Europejska zobowiązują się do wspólnego działania w kwestiach technologii, półprzewodników i Chin

Przedstawicielka USA ds. handlu Catherine Taye, z lewej, sekretarz ds. handlu Gina Raimondo, druga od lewej, i sekretarz stanu Anthony Blinken, trzeci od lewej, spotykają się z komisarzem Unii Europejskiej Valdisem Dombrovskisem, z prawej, w Pittsburghu 29 września 2021 r.

Urzędnicy USA i Unii Europejskiej zobowiązali się w środę do połączenia sił w celu rozwiązania szeregu problemów technologicznych i handlowych w celu zabezpieczenia dostaw półprzewodników i przeciwdziałania dominacji Chin.

Inauguracyjne posiedzenie Rady Handlu i Technologii (TTC) ułożyło długą listę zadań, ale chyba najważniejszym osiągnięciem było przywrócenie dobrych relacji po szkodach wyrządzonych administracji byłego prezydenta Donalda Trumpa.

Ale szczyt skupił się również na pracy przymusowej, sztucznej inteligencji, prywatności cyfrowej i ochronie działaczy na rzecz praw człowieka w Internecie, a także monitorowaniu inwestycji zagranicznych w kluczowych sektorach i kontrolowaniu eksportu produktów wrażliwych.

TTC narodziło się z czerwcowego szczytu prezydenta Joe Bidena w Brukseli, kiedy próbował naprawić relacje zniszczone przez agresywne działania Trumpa wobec rywali biznesowych i sojuszników, a także niedawne gafy, które wstrząsnęły Brukselą.

Ta awantura zbliżała się do spotkania technologicznego, ale nie znalazła się w porządku obrad, chociaż urzędnicy powiedzieli niedawno, że są bliscy trwałego rozwiązania.

– Zasilanie półprzewodnikowe –

Nie ogłosili konkretnych środków, ale zidentyfikowali kluczowe obszary, na których dziesięć grup roboczych ma się skoncentrować przed następnym spotkaniem, które prawdopodobnie odbędzie się wiosną przyszłego roku w Europie, według europejskiego źródła.

Dążąc do rozwiązania globalnego niedoboru krytycznych chipów komputerowych, urzędnicy zobowiązali się w swoim oświadczeniu końcowym do współpracy „w celu zrównoważenia globalnych łańcuchów dostaw półprzewodników w celu zwiększenia bezpieczeństwa zarówno dostaw”, jak i produkcji, w tym najbardziej zaawansowanych. Frytki.

Producenci półprzewodników czasami musieli tymczasowo zamykać swoje fabryki z powodu Covid-19, co sprawiło, że walczą o zaspokojenie globalnego popytu i osłabienie branż, w tym producentów samochodów.

READ  Królowa Elżbieta II uczestniczy w nabożeństwie z okazji Dnia Pamięci (Memorial Day), w swoim pierwszym publicznym wystąpieniu od czasu hospitalizacji

– Zawiera Chiny –

Oprócz półprzewodników obie strony spierają się o to, jak współpracować, aby przeciwdziałać nieuczciwym praktykom handlowym Chin.

Ministrowie zobowiązali się do wspólnej pracy nad reformami WTO.

Podkreślił jednak również potrzebę monitorowania inwestycji w wrażliwych obszarach – co zrobił Waszyngton, gdy zakazał udziału Huawei w zaawansowanej amerykańskiej sieci komórkowej 5G – oraz kontrolowania wrażliwego eksportu, który mógłby zagrozić bezpieczeństwu narodowemu.