Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Stany Zjednoczone nadal sprzeciwiają się dostarczaniu Ukrainie myśliwców, powiedział urzędnik

Stany Zjednoczone nadal sprzeciwiają się dostarczaniu Ukrainie myśliwców, powiedział urzędnik

Katar stanie „w solidarności z Europą” i nie przekaże kontraktów gazowych innym klientom, nawet jeśli straci potencjalne zyski finansowe, powiedział w czwartek w wywiadzie dla CNN Becky Anderson, katarski minister energetyki Saad al-Kafi.

Energetyczna monarchia Zatoki Perskiej oferuje niektórym krajom europejskim wymianę gazu w formie umów, co oznacza, że ​​mogą przekierowywać dostawy do innych odbiorców.

„Nie będziemy się rozpraszać [contracts] I zatrzymamy je w Europie, a nawet jeśli uzyskamy korzyści finansowe, nie zrobimy tego ”- powiedział Al-Kaida.
„Wtedy to po prostu dotarło do nas.

Mimo to minister odrzucił nałożenie sankcji na rosyjską energetykę, powtarzając, że „praktycznie niemożliwe” jest całkowite odcięcie dostaw rosyjskiego gazu do Europy, mówiąc, że „energia musi pozostać poza polityką”. Minister powiedział też, że jego kraj „nie wybrał strony” w konflikcie rosyjsko-ukraińskim.

Na początku tego tygodnia najwyżsi urzędnicy niemieccy, w tym minister gospodarki Robert Habeck, odwiedzili Katar w celu rozmów na temat długoterminowych dostaw gazu do Europy w obliczu rosyjskiej niepewności energetycznej. Pojawiły się doniesienia o porozumieniu między Katarem a Niemcami w sprawie dostaw gazu; Minister Kataru zaprzeczył jednak, że porozumienie zostało osiągnięte.

Nie uzgodniliśmy jeszcze długoterminowej umowy z Niemcami, ale jesteśmy gotowi negocjować z firmami, które negocjujemy, aby stworzyć umowę długoterminową. To umowa handlowa między przedsiębiorstwami” – powiedziała Al-Kaida.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson odwiedził Arabię ​​Saudyjską i Zjednoczone Emiraty Arabskie w zeszłym tygodniu, próbując odwrócić oba kraje od zwiększania dostaw ropy na rynek pomimo porozumienia o ograniczeniu dostaw ropy do Rosji. Oba kraje mają potencjał do zmniejszenia światowych niedoborów ropy, ale oba państwa Zatoki Perskiej są nadal zaangażowane w porozumienie OPEC+ z Rosją – nawet po inwazji rosyjskiego prezydenta Władimira Putina na Ukrainę.

Katar, który wystąpił z OPEC w 2019 roku, powiedział, że nie planuje powrotu do kartelu po dyplomatycznym rozdźwięku z sąsiadami. Al-Kaida jednak nadal popierała ruchy dystrybucyjne organizacji, nazywając ich plan „bardzo rozsądnym”.

READ  Zmiana Jan Bednarek oznacza możliwą kontuzję na boisku w Polsce