Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Starmer ostrzega, że ​​ekonomiczna trajektoria Wielkiej Brytanii zostanie wkrótce wyprzedzona przez Polskę wieści polityczne

Lider Partii Pracy, Sir Keir Starmer, wykorzysta dane Banku Światowego, aby ostrzec, że bez zmiany przywództwa brytyjska gospodarka zostanie wyprzedzona przez rywali z Europy Wschodniej w nadchodzących dziesięcioleciach.


Poniedziałek, 27 lutego 2023 r., 05:30, Wielka Brytania

Brytyjska gospodarka może pozostawać w tyle za polską do końca dekady, powiedział Partia Pracy.

Lider partii Sir Keir Starmer wykorzysta prognozę – opartą na danych Banku Światowego – do szukania poparcia wyborców podczas następnych wyborów powszechnych.

Obliczenia Partii Pracy opierają się na założeniu, że produkt krajowy brutto (PKB) Wielkiej Brytanii na mieszkańca będzie nadal rósł w średnim rocznym tempie 0,5% w ujęciu realnym w latach 2010-2021.

Z danych wynika, że ​​PKB per capita w 2021 roku wyniesie 44 979 dolarów w Wielkiej Brytanii i 34 915 dolarów w Polsce, a Partia Pracy twierdzi, że Polska – jeśli utrzyma średni roczny wzrost na poziomie 3,6% – wyprzedzi Wielką Brytanię w 2030 roku.

Partia ostrzega, że ​​do 2040 r. Rumunia (3,8 proc.) i Węgry (3 proc.) wyprzedzą Wielką Brytanię.

Kliknij, aby zasubskrybować Sky News Daily, gdziekolwiek znajdziesz swoje podcasty

Zgodnie z krótkim fragmentem przed swoim przemówieniem, Sir Keir powie: „Musimy być szczerzy co do ścieżki upadku, na którą torysi skierowali nasz kraj”.

„Podczas gdy nasi europejscy sąsiedzi na wschodzie, kraje takie jak Francja i Niemcy, są bogate, Brytyjczycy pozostają w tyle.

„Nie czuję się z tym dobrze; nie czuję się dobrze na ścieżce, na której wkrótce Wielka Brytania zostanie wyprzedzona przez Polskę.

Czytaj więcej:
Sir Keir Starmer ślubuje „zwrócić Wielkiej Brytanii jej przyszłość”, wyruszając w pięć tras
Niezwykłe wydarzenia dają Starmerowi prawdziwy zastrzyk władzy
„Twardy wobec przestępczości”: Partia Pracy kusi Tony’ego Blaira planami policyjnymi

READ  Pierwszy polski Fitwell dla Shell Energy w Krakowie

„Nie jestem gotów zaakceptować konsekwencji tej porażki”.

Dodał: „Nie chcę Wielkiej Brytanii, w której młodzi ludzie w naszych dużych miastach i miasteczkach nie mają innego wyboru, jak tylko wyjechać.

„Drenaż mózgów, nie tylko w Londynie czy Edynburgu, ale także w Lyonie, Monachium i Warszawie. To nie jest przyszłość, na jaką zasługuje nasz kraj”.

Sir Keir Starmer: Pięć zadań Partii Pracy

Podczas przemówienia w centrum Londynu Sir Kiir opowie więcej o „Pięciu misjach” swojej partii.

Zobowiązał się do zapewnienia najwyższego poziomu zrównoważonego wzrostu w G7, zobowiązując się do energii, NHS, przestępczości i opieki nad dziećmi, co, jak mówi, przyniesie lepszy wzrost płac, więcej oszczędności, lepsze miejsca pracy i tętniące życiem ulice handlowe.

Po przemówieniu Sir Keir i kanclerz cieni Rachel Reeves poprowadzą okrągły stół liderów biznesu.

Przywódca konserwatystów Greg Hands odpowiedział: „Ostatnim razem, gdy Partia Pracy opuściła urząd, nie było już pieniędzy, spirala zadłużenia, gwałtowny wzrost bezrobocia – Brytyjczycy nigdy nie zapomną.

„Wszyscy już wiedzą, co Partia Pracy zrobi z gospodarką – przy 90 miliardach funtów niesfinansowanych wydatków doprowadzi to do niekończących się pożyczek i większego zadłużenia”.