Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Paloma zainspirowała się spotkaniem z ukraińskimi uchodźcami w Polsce

Olivia Devereux-Evans dla Mailonline

00:38 27 lutego 2023, zaktualizowano 00:54 27 lutego 2023

„Wszyscy jesteśmy połączeni” – powiedziała Paloma Faith, odwiedzając ukraińskich uchodźców w Polsce.

41-letnia piosenkarka odwiedziła projekty wspierające ukraińskich uchodźców i była finansowana z darowizn od brytyjskiej opinii publicznej za pośrednictwem ukraińskiego apelu humanitarnego Komitetu ds. Kryzysowych (DEC).

Aby uczcić rok od rosyjskiej inwazji na Ukrainę, Gwiazda udała się do stolicy Polski, Warszawy, aby zobaczyć, jak wykorzystywane są datki na apel DEC Ukraina.

Paloma powiedziała o tym doświadczeniu: „Odwiedzając te projekty, uderzyło mnie, jak tak rozdzierająca serce sytuacja humanitarna umożliwiła ludzki łańcuch ponad granicami.

„Od darowizn na ten apel, do miejscowej ludności w Polsce wspierającej uchodźców, ukraińskich uchodźców zgłaszających się na ochotnika do pomocy współuchodźcom, po dzieci pomagające matkom pod nieobecność ojców i wielopokoleniowe rodziny.

„Wszyscy jesteśmy połączeni”: Paloma budzi nadzieję po spotkaniu z ukraińskimi uchodźcami w Polsce (na zdjęciu) i chwali wolontariuszy w projektach, aby im pomóc
Życzliwość: Gwiazda rozmawia z pierwszoklasistą w ukraińskiej szkole w Warszawie, wspieranej przez DEC i Save the Children Warsaw

Kontynuował: „Ten poziom współczucia będzie kontynuowany i obejmie innych uchodźców na całym świecie, którzy borykają się z tymi samymi problemami, czy to konfliktami, czy katastrofami ekologicznymi”.

„W końcu wszyscy jesteśmy połączeni”.

Podczas trzydniowej wizyty w Warszawie w lutym gwiazda odwiedziła różne projekty finansowane przez DEC.

Ośrodek dla uchodźców wspierający matki zmuszone do ucieczki z Ukrainą wraz z dziećmi oraz ukraińska szkoła dla dzieci uchodźców, w której mogą uczyć się w swoim ojczystym języku.

O spotkaniu kobiet zmuszonych do opuszczenia Ukrainy – niektórych z małymi dziećmi i innych w ciąży – powiedziała: „Rozmowa z młodymi matkami, które opuściły Ukrainę, była bardzo poruszająca.

Wszystkie trudną podróż do Polski odbyły same ze swoimi dziećmi, z których część przekroczyła granicę będąc w ciąży.

„Poznałem kobietę o imieniu Emma z małym dzieckiem i dwójką dzieci i pamiętam uczucie, kiedy próbowałem sobie ze wszystkim poradzić, żonglować wszystkim.

Jako matka chcesz tylko, aby twoje dzieci były zdrowe, a przede wszystkim szczęśliwe i bezpieczne – i czujesz presję, aby dokonywać dla nich najlepszych wyborów.

„Te kobiety musiały dokonywać wyborów, których nikt nie powinien dokonywać”.

Paloma dodała: „Wiele rodzin przyjechało do Polski tylko na krótko, ale w roku od rozpoczęcia konfliktu ludzie zmagają się z rzeczywistością życia w niepewności przez długi czas”.

Śmiech: Gwiazda poznała Alinę, romską uchodźczynię z Ukrainy, w domu kultury w Warszawie podczas wizyty w Polsce.

W zeszłym roku piosenkarka i wiele gwiazd, w tym Ed Sheeran i Camila Cabello, wystąpiło podczas koncertu dla Ukrainy w Birmingham.

Wydarzenie, transmitowane przez ITV, zebrało ponad 13,4 miliona funtów na działania humanitarne w rozdartym wojną kraju.

Piosenkarka jest jedną z kilku znanych osobistości, które podróżowały na Ukrainę i do Polski, aby spotkać się z ukraińskimi uchodźcami od czasu wybuchu konfliktu w lutym ubiegłego roku.

W czerwcu 2022 roku amerykański aktor i producent Ben Stiller odwiedził Ukrainę, gdzie spotkał się z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim i obywatelami Ukrainy.

Nagrodzony Oscarem amerykański aktor Sean Penn spędził czas z Ukraińcami i prezydentem Zełenskim podczas podróży na Ukrainę, aby nakręcić film dokumentalny o trwającej rosyjskiej inwazji.

READ  Polska przeznaczy 9 ​​GW energii słonecznej w aukcji 2022-27 - PV Magazine International