Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Stary człowiek w pośpiechu: Biden musi działać szybko, aby uratować swoją prezydenturę | Szymon Tisdale

iJoe Biden zawiódł? Niecałe dziewięć miesięcy jego prezydentury, coraz większa liczba Amerykanów i kilku zagranicznych sojuszników wydaje się tak sądzić. Sondaże przeprowadzone przez Gallupa i Rasmussena w zeszłym tygodniu podniosły jego krajową ocenę popularności na -10. dla niego Ogólna średnia ankiety jest ujemna 4. Można to porównać z pozytywnym wynikiem 19 punktów w styczniu, kiedy objął urząd.

Te liczby wskazują, że trwa jeden z najgłębszych wczesnych spadków popularności prezydentury. Tremor też jest nowym badaniem Harvardu i Harrisa Donald Trump otrzymał 48% głosów preferowanych w porównaniu do 46% Bidena.. Perspektywy Demokratów są ponure wśród niezależnych wyborców i walczących państw. W stanie Iowa 62% sprzeciwia się występom Bidena 70% twierdzi, że kraj jest „na złej drodze”. Michigan i Virginia opowiadają podobne historie.

Kilka czynników przyczyniło się do tego, co wydawało się być krachem prezydenckim. W domu edukacyjne podejście Bidena do pandemii spotkało się z rosnącą krytyką podczas letniej fali Covid. Ciągłe znęcanie się nad imigrantami na granicy z Meksykiem, które obiecał zakończyć, jest dla niego przegraną sprawą. Wspierana przez Bidena ustawa o reformie policji, która została wywołana śmiercią George’a Floyda Został zabity w Kongresie w zeszłym tygodniu.

Za granicą reputacja Bidena jako kompetentnej polityki zagranicznej została zniszczona przez katastrofę wycofania się Afgańczyków oraz utratę życia Amerykanów i Afgańczyków. zazwyczaj lojalni Zagraniczni sojusznicy głośno narzekali O chaotycznym niegospodarności – a wyborcy słuchali. Spór z Francją w sprawie porozumienia obronnego USA-Wielka Brytania-Australia (Aukus) pogłębił jego rozczarowanie zaangażowaniem w multilateralizm.

Wyćwiczone wykorzystywanie przez Bidena długotrwałych kontaktów, osobistych znajomości i niekochanej magii, aby postawić na swoim, przynosi coraz mniejsze zyski. Chiński prezydent Xi Jinping podobno odmówił zorganizowania spotkania na szczycie. Zły rosyjski przywódca, Władimir Putin, spotkał go w Genewie, stał się sławny, a potem mimo wszystko poszedł do pracy. Biden w zeszłym tygodniu czekał z nim na telefon Wściekły prezydent Francji Emmanuel Macron.

READ  Zastępca marszałka lotnictwa w Królewskich Australijskich Siłach Powietrznych Catherine Roberts zostaje pierwszym australijskim kapitanem kosmosu

Biden Przemówienie do ONZ w zeszłym tygodniu Pomogło wyjaśnić poczucie rozczarowania – i rozczarowania – które pojawiło się na całym świecie. Jego poród wyglądał na zmęczonego i mało inspirującego. W kreskówce „Sleepy Joe” Benjamin Netanjahu nieprecyzyjnie twierdził, że Joe Biden podczas rozmów Z Naftali Bennettem, jego następcą na stanowisku premiera Izraela.

Odkryła też treść przemówienia. Przechwałki Bidena, że ​​Stany Zjednoczone po Afganistanie nie są już w stanie wojny, jest oczywiście nieprawdziwe. Pomyśl o Syrii i Iraku, pomyśl o Somalii, pomyśl o innych kontrpartyzantach, w których rozmieszczone są wojska. Jego twierdzenie, że montuje a Nowa wojna „nieustępliwa dyplomacja” Przywiózł zmarszczone brwi z Francji, którą dyplomatycznie pogardzano, a także z Brukseli i Pekinu.

Biden upierał się, że nie chce walczyć z Chinami. Będziemy bronić naszych sojuszników i przyjaciół oraz przeciwstawiać się próbom dominacji państw silniejszych nad słabszymi [but] Powiedział… Nie szukamy nowej zimnej wojny ani świata podzielonego na sztywne bloki. To twierdzenie jest w dziwny sposób zgodne z umową z Aukus, odnowionym sojuszem Quada z Japonią, Indiami i Australią oraz z jego wezwaniem do broni w regionie Indo-Pacyfiku. Kiedy Biden powiedział „Ameryka powróciła”, niektórzy, którzy początkowo ją przyjęli – na przykład niemieccy eksporterzy – mają teraz pokusę, by odwrócić się lub poszukać schronienia.

Podczas gdy międzynarodowe postrzeganie ma znaczenie, to Amerykanie wybiorą lub złamią tę prezydenturę w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Tyle czasu Biden wyjeżdżał, przed przyszłorocznymi wyborami w połowie kadencji, by uchwalić prawo Niezwykle ambitny program legislacyjny W tym plan wydatków socjalnych o wartości 3,5 biliona dolarów i pakiet infrastruktury o wartości 1,1 biliona dolarów.

Przeszkody obejmują upartą, zainspirowaną przez Trumpa partię republikańską, niewielką lub żadną większość w Izbie Reprezentantów i Senacie oraz – co jest kolejną niepożądaną niespodzianką – szczerą wewnętrzną opozycję ze strony „postępowych” Demokratów. Łącząc te dwa środki za pomocą skrajności w ostatniej chwili, arogancji i targowania się, twardogłowi liberałowie ryzykują zniszczenie obu.

READ  W barze USA, dostarczając napój, klient nazywa się „jedyną dziewczyną”

Biden desperacko potrzebuje dużej wygranej ustawodawczej, aby zatrzymać spadek w jego rankingach i pokazać wątpiącym, że może osiągnąć. On też potrzebuje Kongres, aby zapobiec zamknięciu rządu Pod koniec tego tygodnia, możliwość niewypłacalności Stanów Zjednoczonych w przyszłym miesiącu, poprzez zgodę na odnowienie finansowania i zwiększenie ustawowego limitu pożyczek federalnych. A biorąc pod uwagę wrogość republikanów, to się cofnie.

Trwają zaciekłe partyzanckie walki o reformę imigracyjną. Biden i jego kiepska wiceprzewodnicząca Kamala Harris, którą krytycy nazwali „carem pogranicza”, zostali zaatakowani w zeszłym tygodniu przez swojego specjalnego wysłannika, który Zrezygnował z powodu wykorzystywania haitańskich imigrantów. Ciągłe stosowanie przez Bidena odstraszających środków karnych Trumpa rozgniewało jego zwolenników. Prawica twierdzi, że jest za słaba.

Czy Biden próbuje zrobić za dużo, za szybko? prawdopodobne. Odnotowano wielkie sukcesy – wprowadzenie szczepionki, ustawa o 1,9 biliona dolarów pomocy Covidowi i powrót do paryskiego porozumienia klimatycznego. Wymuszając zmiany społeczne, wydaje się, że chce nadrobić to, czego jego ostrożny były prezydent, Barack Obama, nie zrobił – wszystko naraz. Jeśli Biden, 79 lat w listopadzie, jest starcem, który się spieszy, to dlatego, że brakuje mu czasu i głosów.

Skomplikowana sytuacja Afgańczyków i niezgoda w Aukus była zdradą blaszanego ucha. Biden naprawdę wierzy w sojusze. Ale kiedy pękają żetony, podobnie jak jego poprzednicy, działa we własnym interesie Ameryki, nie słuchając konsekwencji dla innych. Podobnie w środku, naprawdę wierzy w reformę. Ale staraj się, jak mu się podoba, nie może zagłuszyć rzeczywistości podzielonego narodu ani złośliwej, wciąż potężnej spuścizny Trumpa, który codziennie planuje ściągnąć go z bardzo dużego wózka golfowego na Florydzie.

Najnowsze trendy w sondażach i polityczna dynamika Waszyngtonu wskazują na przejęcie przez Republikanów Kongresu w przyszłym roku, udaremnianie większości agendy Bidena i nieudaną jednokadencyjną prezydenturę. Ten ponury scenariusz może się zmienić. Mamy nadzieję, że tak. Ale demokratyczny świat nie może powstrzymać się od oglądania dramatu amerykańskiego Leara i, w obawie przed powracającym koszmarem w 2024 roku, mamrocze wszystko: „Proszę, nie znowu Trump!”