Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Stepian i Wróblewska dają Polsce nadzieję na złoto

Stepian i Wróblewska dają Polsce nadzieję na złoto

Duży gracz, duży rzut? Drugi i ostatni dzień European Open w Warszawie pokazał świetną technikę na trzech tatami. Wraz z najlepszymi polskimi zawodnikami trybuny były wypełnione rodzinami i przyjaciółmi, kolegami z drużyny i różnymi klubami, nie wspominając już o chińskich kibicach ich dziewcząt w ten weekend!

Victor Sterpu (MDA), do którego przywykliśmy w kategorii -73 kg, zaskoczył dziś swoich przeciwników, bez przeszkód awansując do półfinału z Aurelianem Bonferronim (SUI) w kategorii -81 kg. Niestety, nie trwało to długo dla Bonferroniego, ponieważ kombinacja przenoszenia O Uchi – Go Sotto dała Sterpu zwycięstwo w 44 sekund po meczu.

WIKTOR STERPU (MDA) © Carlos Ferreira

Po drugiej stronie losowania Szwajcarzy nadal się pokazują, a Lukas Widwer zmierzył się z faworytem gospodarzy i złotym medalistą 2020 Damienem Stępieniem (POL). Gdy Widwer zdobył dwa shido, publiczność była gotowa na najbardziej pozytywnie wyglądającego zawodnika meczu. Jedna trzecia przyznana Szwajcarowi oznacza, że ​​Stéphane po raz kolejny powalczy o złoto.

Dla gospodarzy Elisa WROBLEWSKA (POL) zapewniła sobie miejsce w półfinale z FENG Yingying (CHN). Polski zawodnik jest wyższy niż większość jego przeciwników, ale Feng walczył o to, co oznaczało, że musiał nieco zmienić swoją arogancką taktykę. To była brutalna walka z obu stron, ale po raz kolejny gospodarzami byli ich zawodniczki. Wróblewska strzeliła dwa gole, a szansę na złoto wykorzystała Ashi Vasa.

Szwajcar miał kilku mocnych rywali drugiego dnia, w tym Gioię VETTERLI, który w finale pokonał dwukrotnego medalistę Warsaw European Open, Joriana Vissera (NED). Na szczęście dla Weatherly, poddanie Vissera przez armlock było w stanie zapewnić, że medal powędrował do Szwajcarii.

Pierwsza minuta półfinału kategorii do 90 kg pomiędzy Alexandrem Serkai (UKR) a Torinem Kotonoką (MTA) była bitwą kumi kada, a potem zaczęły napływać ataki, ale bezskutecznie we wczesnej fazie meczu. Lewa i prawa strona okazały się problemem, ciągnąc ich do złotego wyniku, a desperacki atak Serkai doprowadził do skoku głową, co skutkowało dyskwalifikacją. Drugą szansę Ukrainie dał Ivan Kutenkov (UKR), ale nie opłaciło się to zespołowi po tym, jak Max Laborde (FRA) zakończył mecz Go Sodo Kari.

READ  SBI wprowadza Digi do Polski - Digital TV Europe

Faworytka ważąca 78 kg i ubiegłoroczna złota medalistka Anna Monta Oleg (GER) została złapana na początku meczu przez Liege Derks (NED), co dało jej dużo czasu na pogoń, ale presja była ogromna. Nie chciała, żeby zegar kończył się zbyt długo i aktywowała iPhone’a, zdobywając Uchi Mata, drugie złoto mogło być na kartach. W finale musiała pokonać Julie Holderhoff (GER). Chociaż WU Hongtao (CHN) dał mu dobrą walkę, prowadzenie Sumi Keshi i Ko Soto dało Niemcom zwycięstwo.

Anna Monta OLEK (Niemcy) © Carlos Ferreira

Walka do 100 kg pomiędzy Sladko Kumrikiem (CRO) a Laurinem BOEHLEREM (AUT) była jednym z bardziej intensywnych pojedynków półfinałowych. Po wielu operacjach i bitwach zdrowotnych Boehler wróciła do IJF World and European Tour, a dziś wygląda jak jej dawna zdobywczyni medali Wielkiego Szlema. Na nieszczęście dla Austriaka Kumrik zdominował Kumi Kata, w wyniku czego Harai strzelił gola z Koshim, który ostatecznie wygrał mecz. Następna była bitwa w całości niemiecka pomiędzy Danielem Herbstem (GER) a Georgiem UDSILAURI (GER). Junior Udislari wcześnie zdobył dwa shido, co oznaczało, że sfaulował i zdobył złoty wynik. Wytrzymał i odniósł zwycięstwo w Ne Vasa.

Zlatco Kumrik (Chorwacja) © Carlos Ferreira

To, co wielu mogło uznać za łatwy bieg dla Beatriz SOUZA (BRA), w rękach Kingi WOLSZAK (POL) zamieniło się w koszmar. Zawodnik gospodarzy dodał Souzę do akcji, a Ashi Vasa zbliżył się do wyniku, chociaż obaj zdobyli po dwa shido. Na złoty wynik rzut od czołowej rozstawionej Souzy zapewnił jej awans do finału. XU Shiyan (CHN) i SU Xin (CHN) zmierzyli się w finale, zajmując odpowiednio 10. i 18. miejsce w światowych rankingach, ale ostatecznie zwyciężył wyższy ranking.

Wczesny wynik Karla Brillina Durka (EST) zaskoczył Mariusa FIZELA (SVK) w pierwszym meczu półfinału +100 kg. Estończyk do ostatnich trzydziestu sekund bronił się solidnie i złapał Fizela, przywracając wieczorny wynik i ożywiając mecz. Słaby spadek Brillin Turk Seoi Nage został ostatecznie skontrowany przez Te Wasa, co dało Fieselowi zwycięstwo. Mircea CROITORU (ROU) zmierzy się z nim w dzisiejszym finale, pokonując w wielkim stylu Mohameda LAHBOUBA (MAR) ogromnym okuri ashi barai.

READ  Raport biznesowy w dziedzinie obronności: zapowiedź sympozjum kosmicznego; Inicjatywy kosmiczne Lockheed; Polska preferuje serwis Abramsa; Nawet więcej.

Ostatni blok rozpocznie się punktualnie o godzinie 15:00 czasu lokalnego live.ijf.org.

Autor: Thea Cowan


Udział

telegram
Udostępnij to
E-mail