Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Subaru sprzedane w Australii za pół miliona bitcoinów

W tym tygodniu ktoś w Australii wydał około 500 000 dolarów na samochód, co samo w sobie jest całkowicie szaloną sprawą. Ale przysłowiowym ciastem jest to, że nowy właściciel Subaru używał bitcoina. Dziki.

Żeby było jasne, był to Rajd Światowy Grupy A z 1994 roku, Subaru Prodrive 555.

To nie jest twój standardowy Subie. ten samochód WRC Uważano, że to igła w stogu siana, ale teraz jest złotym skarbem. czemu? Ponieważ kierował nim nieżyjący już Colin McRae (który był najmłodszą osobą, która zdobyła tytuł mistrza WRC) i Carlos Sainz (który również ma epickie CV w świecie sportów motorowych).

Samochód został sprzedany w Lloyds Actions, które, jeśli nie znasz, jest jednym z najpopularniejszych domów aukcyjnych w Australii.

Przed przejściem do młotka Lloyd’s podał Subie szacunkową wartość od 15 000 do 20 000 USD. Ale są sprzedawane poza drogami, znacznie więcej. Nowy właściciel spędził pół miliona dolarów na rzeczy.

Subaru zostało kupione za bitcoin. Ale to tylko jeden z wielu zakupów dokonanych za pośrednictwem Lloyds Auctions przy użyciu kryptografii.

Lloyds ogłosił na początku tego roku, że pozwala oferentom na: Korzystanie z waluty cyfrowej Zamiast gotówki.

W momencie ogłoszenia swojej wyprawy do krypto, kupujący zrzucił już małą fortunę (100 000 USD) w kryptowalucie na przyczepę kempingową.

Lloyd też jest w tym tygodniu umowa aukcyjna Wyposażony w 13 ekscytujących samochodów od Mad Max: Droga furii.

Jednak samochody i przyczepy kempingowe to nie jedyne aktywa kupowane za pomocą kryptowaluty, możesz kupić wszystko, od dzieł sztuki przez diamenty po nieruchomości. A teraz możesz kupić cyfrowe samochody NFT.

Lee Hammes, dyrektor operacyjny Lloyd’s Auctions, powiedział mi, że dom aukcyjny wcześniej sprzedał Forda Falcona GTHO Stage III za rekordową kwotę 1,3 miliona dolarów.

READ  Ukończone Letnie Igrzyska Szybkie 2021 rozpoczynają się dzisiaj, oto jak oglądać

Sprzedali również cyfrową kopię NFT tego samego Forda, który został sprzedany za 51 000 USD.

Na początku czerwca dom aukcyjny zdecydował, że blockchain to najlepszy sposób na udowodnienie posiadania zestawu negatywów, które uchwyciły momenty z historii Australii, ogłaszając, że wyprodukował Rose Stereograph, zestaw oryginalnych szklanych negatywów sprzed ponad 140 lat operacji, za pośrednictwem NFT.

NFT, czyli tokeny niepodlegające wymianie, służą do weryfikacji unikalnych pozycji. Certyfikat Autentyczności wygenerowany przez blockchain jest używany do zasobu cyfrowego, takiego jak sztuka.

Wszystkie przedmioty fizyczne, które są licytowane, są bite jako NFT, a własność NFT zostanie przeniesiona na oferenta, który zaoferuje najwyższą cenę po zakończeniu aukcji. Zwycięscy oferenci otrzymają własność każdego z wybitych NFT, a często także coś namacalnego.

„Kryptowaluty to sposób na przyszłość, a tutaj, w Lloyds, cieszymy się, że możemy oferować różne metody płatności i ewoluować wraz ze zmieniającym się światem” – powiedział Hammes w czwartek.

„NFT odniosły ogromny sukces i dostarczają kolejnych dowodów na to, że Australijczycy i ludzie na całym świecie ewoluują w kierunku nowej technologii, która pewnego dnia stanie się powszechnym aspektem społeczeństwa”.