Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Super Mario 64 i więcej ze słynnej oferty Charlesa Martineta

Super Mario 64 i więcej ze słynnej oferty Charlesa Martineta

Nintendo

Po ponad trzech dekadach wyrażania głosu tej postaci, Nintendo ujawniło 21 sierpnia, że ​​Charles Martinet nie będzie już podkładał głosu Mario, Luigi, Wario, Waluigi ani żadnym innym postaciom Super Mario Bros. w przyszłych grach Nintendo. Nie powiedziano jeszcze, kto zastąpi Martineta, więc jedyne, co możemy zrobić, to spojrzeć wstecz na historię Martineta jako aktora głosowego jednej z najsłynniejszych postaci popkultury wszechczasów i jego licznych przyjaciół.

Zamiast krytykować tę decyzję, której prawdziwego powodu nie znamy, chciałam uczcić karierę Martinet jako aktorki głosowej. W szczególności zwracam uwagę na sześć występów Charlesa Martineta, które pokazują, jak niesamowity jest talent wokalny Martineta.

Mario uczy pisania

W 2023 r. nie byłoby wielkiego powodu, dla którego dorośli mieliby wracać i grać w grę, która miała uczyć dzieci pisać z początku lat 90. XX wieku, ale to nie zmienia historycznego znaczenia tej gry. Mario uczy pisania mniej ważne. Chociaż wcześniej portretował Mario na niektórych targach, Mario uczy pisania Z technicznego punktu widzenia jest to pierwsza gra wideo, w której Martinet podkłada głos tytułowej postaci. Chociaż ta wersja Mario mówi dłuższymi zdaniami, niż postać będzie to zwykle robić w przyszłości, Martinet obniżył już głośność i łatwo zrozumieć, dlaczego w przyszłości nadal będzie tak ikoniczny.

Super Mario 64

chwila Mario uczy pisania Kiedy Mario dostał swój głos, Super Mario 64 Większość ludzi po raz pierwszy naprawdę słyszała jego przemówienie. Dzieje się tak, ponieważ była to pierwsza gra konsolowa Super Mario Bros. w którym Martinet udzielił głosu Mario. Chociaż w tej grze nie ma zbyt wielu dialogów, prawie każda ścieżka dźwiękowa, którą Martinet stworzył dla tej gry, jest ikoniczna i żyje w pamięci każdego, kto dorastał grając w tę grę. To proste, ale zapadające w pamięć przedstawienie, które posłużyło za podstawę jednej z najlepszych gier wideo wszechczasów i ugruntowało pozycję Martineta jako nieodłącznego głosu Mario i przyjaciół na długie lata w oczach graczy.

Pałac Luigiego

Podczas gdy Martinet głosił wcześniej brata Mario pałac Luigiego, W tym tytule startowym GameCube zaprezentowano występ Martineta w roli Luigiego. To tutaj udowodniono, że Luigi jest bardziej nieśmiały i łatwiej go przestraszyć niż Mario Bros. Charakterystykę tę wspiera silna animacja postaci i doskonała gra Martineta. Martinet znalazł subtelne sposoby, aby każda postać Mario Bros. brzmiała subtelnie i wyraźnie, wzmacniając głosy obu postaci, które gracze będą słyszeć przez następne 20 lat jego życia jako Mario i Luigi.

The Elder Scrolls V: Skyrim

Skyrim – Porozmawiaj z Parthornaxem na Gardle Świata [HD]

Chociaż większość ról głosowych Charlesa Martineta jest przeznaczona dla Mario, pojawił się on w innych grach. Najbardziej zauważalną z tych ról była rola Parthornaxa The Elder Scrolls V: Skyrim. Fakt, że Parthornax był bardzo starożytnym smokiem i doświadczonym przywódcą w świecie The Elder Scrolls, sprawia, że ​​Martinet może zapewnić nam występ, który radykalnie różni się od wszystkiego, co słyszeliśmy od niego jako Mario. To także niezapomniany występ, w którym Martinet zapewnia hart ducha, jakiego można oczekiwać od smoka, który istnieje od tak dawna. Witam, Skyrima W końcu trafiła na Nintendo Switch w 2017 roku, więc Charles Martinet znalazł drogę do domu.

Wario nosi złoto

Jeśli Pałac Luigiego Najlepszy występ Martineta w roli Luigiego Wario nosi złoto Na Nintendo 3DS to jego najlepsza rola jako Wario. Ta często pomijana gra była jedną z ostatnich świetnych gier na 3DS i zawiera imponującą liczbę przerywników filmowych zawierających pełny dialog z Wario. Wiele interakcji między postaciami Wario i przerywników filmowych w tej grze jest niezrównoważonych, a Martinet lubi tworzyć chaotyczną, realistyczną kreację jednej z najstraszniejszych postaci we wszechświecie Mario. Chociaż w dzisiejszych czasach trudno jest ogarnąć nowe gry na 3DS, gorąco polecam przerywniki filmowe z tej gry, jeśli szukasz śmiechu. To pokaże, ile radości mogą nam sprawić seriale Super Mario Bros. z Martineta.

Mario + Kórliki: Iskry Nadziei

Mario + Rabbids iskierki nadziei Przejdzie do historii jako ostatnia nowa gra, w której głosy postaci takich jak Mario i Luigi podkładał Charles Martinet. Technicznie rzecz biorąc, w 2024 roku nadal będzie podkładał głos Luigiemu Posiadłość Luigiego: Ciemny Księżyc Ponowne wydanie na Switcha, ale to występ sprzed dekady. Ta gra, opracowana i opublikowana przez firmę Ubisoft, jest długoterminową strategią RPG z fascynującą fabułą. Mario nie mówi tyle, co wiele innych postaci w tej grze, ale nadal oferuje wierne występy Mario i Luigiego, które wydają się wypróbowane i prawdziwe w odniesieniu do tego, co Martinette i Nintendo doskonaliły przez dziesięciolecia.

To smutne, że Charles Martinet nie będzie już wcielał się w Mario, Luigiego ani żadnej innej popularnej roli w Super Mario Bros, ale przynajmniej ładnie skończył.

Zalecenia redaktorów
READ  Wydanie Steam Dolphin Emulator zostało opóźnione na czas nieokreślony po powiadomieniu Nintendo DMCA