Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Surrealistyczny moment, w którym wieloryb połyka kajaki

Surrealistyczny moment, w którym wieloryb połyka kajaki

Wzruszający materiał filmowy pojawił się w momencie, gdy para obserwatorów wielorybów zdała sobie sprawę, że odgryzła więcej rzeczy, które mogliby przeżuć.

Niezwykłe spotkanie rozgrywa się na kalifornijskiej plaży, gdy dwie kobiety, Julie McSorley i Liz Cottrell, wyruszają na spływ kajakowy, aby obserwować humbaki podczas sezonu żerowania.

Niesamowity materiał filmowy pokazujący moment, w którym para zdała sobie sprawę, że dostali więcej, niż się spodziewali w listopadzie 2020 roku, pojawił się w tym tygodniu.

Krótkie wideo pokazało, jak potwór połyka kobiecy kajak i siebie do swojej masywnej paszczy. Wideo kończy się nagle wielorybem widzianym za pustym kajakiem dryfującym po wodzie, co budzi obawy o jego bezpieczeństwo w Internecie.

Jednak ku uldze wszystkich, obie kobiety pojawiły się ponownie bez szwanku, choć przeżyły traumę po zaskakującym incydencie.

W listopadzie 2020 roku na kalifornijskiej plaży wybucha niezwykła konfrontacja, gdy dwie kobiety, Julie McSorley i Liz Cottrell, wyruszają na spływ kajakowy, aby obserwować humbaki podczas ich szaleństwa żywieniowego.

Humbaki nie jedzą celowo ludzi; Kobiety były po prostu blisko ryby, która kusiła apetyt potwora.

Podczas gdy McSorely wcześniej odważył się zobaczyć karmienie humbaków, Cottrell miał zastrzeżenia co do dołączenia do przejażdżki.

Powołując się na swój strach przed rekinami i wszystkim, co kryje się pod powierzchnią wody, początkowo odmawia. Jednak McSorley zdołała przekonać swoją niechętną przyjaciółkę, co na zawsze zmieniło perspektywę Cottrella.

Zastanawiając się nad tym wydarzeniem, kobiety ujawniają, że podczas spotkania nie zdawały sobie sprawy, że mógł zostać połknięty przez wieloryba. McSorley opisał ten moment, wyjaśniając, że łódź nagle się obróciła i szybko wrzuciła ich oboje do wody.

READ  Siły kolorów na zdjęciach

Z drugiej strony Cottrell dostrzegła przelotnie paszczę wieloryba, ale wzięła ją za brzuch i instynktownie uniosła rękę w obronie.

„Myślę sobie:„ Zapłacę ”. Na przykład zepchnę wieloryba z drogi. To był najdziwniejszy pomysł, powiedział Cottrell.

Myślę sobie: „Umarłem. Umarłem.’ Myślałem, że wyląduje na mnie. Następną rzeczą, jaką pamiętam, jest to, że jestem pod wodą”.

Z adrenaliną krążącą w jej żyłach Cottrell upajał się śmiałym pomysłem odepchnięcia wieloryba na bok.

Przypomniała sobie swoje zaskakujące doświadczenie, mówiąc: „Myślę sobie:„ Zapłacę ”. Na przykład zepchnę wieloryba z drogi. To był najdziwniejszy pomysł. Myślę, jestem martwy. Umarłem.’ Myślałem, że wyląduje na mnie. Następną rzeczą, jaką pamiętam, jest to, że jestem pod wodą”.

Kobiety zagubiły się w bezkresie oceanu po tym, jak nagle zostały zanurzone w wodzie i straciły orientację.

Niepewni swojej pozycji w stosunku do wieloryba lub tego, czy stworzenie zostało wciągnięte, McSorely wyraził zdziwienie, mówiąc: „Kiedy byliśmy w wodzie, nie wiedzieliśmy, gdzie jesteśmy – jeśli byliśmy pod wielorybem, gdybyśmy zostali wessani przez wieloryby”.

Wbrew wszelkim przeciwnościom obie kobiety pojawiają się ponownie jednocześnie, pozując po stronie kajaka i obok siebie, co sprawia, że ​​są zachwyceni surrealistycznym doświadczeniem, które właśnie przeżyli.

Chociaż ataki są rzadkie, wiadomo, że humbaki atakują ludzi w wodzie.

Chociaż ataki są rzadkie, wiadomo, że humbaki atakują ludzi w wodzie.

W sierpniu 2020 roku grupa nurków została zaatakowana przez humbaka u wybrzeży Australii Zachodniej, raniąc dwie kobiety.

Do wypadku doszło podczas wyprawy nurkowej z obserwacją wielorybów w pobliżu Exmouth w stanie North West Cape. 15-metrowa matka wieloryba płynęła energicznie w kierunku grupy, ustawiając się między nurkami a jej łydką. Uderza obronnie płetwą piersiową i ogonem w wodę.

Jedna kobieta została uderzona w ogon, co spowodowało złamanie żebra i krwotok wewnętrzny, podczas gdy inna kobieta została uderzona w ogon, co spowodowało rozdarcie ścięgna podkolanowego. Właściciel Ningaloo Whaleshark Swim, Matt Winter, nazwał to wydarzenie bezprecedensowym i zapewnił, że może się już nigdy nie powtórzyć.

READ  Biden odwiedza Hawaje, gdy liczba ofiar śmiertelnych pożarów przekracza 100

Cielę towarzyszące matce miało około ośmiu do dziewięciu metrów długości.

Według australijskich ekspertów morskich, pływacy muszą zachować odległość co najmniej 100 metrów między sobą a wielorybem.