Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Świat robotów nadchodzi! Google DeepMind mówi, że jest blisko osiągnięcia sztucznej inteligencji „na ludzkim poziomie”

Firma technologiczna DeepMind z siedzibą w Londynie, należąca do Google, ujawniła, że ​​rozwiązała wszystkie główne problemy związane z opracowaniem jednostki sztucznej inteligencji (AI), która może działać na tym samym poziomie co ludzie.

Komentarze pochodziły od naukowca firmy, Nando de Freitas, który zauważył, że jeśli chodzi o wyzwania stojące za osiągnięciem Sztucznej Ogólnej Inteligencji (AGI), „Game over!”

Jednak sztuczna inteligencja ogólna nie została jeszcze osiągnięta, ponieważ oznacza to, że istnieją maszyny, które mogą myśleć, uczyć się i poruszać tak jak normalni ludzie, bez potrzeby wcześniejszego szkolenia – co najmniej przerażający scenariusz!

De Freitas zauważył, że aby dojść do tego punktu tworzenia AGI, już istniejące programy AI muszą znacznie zwiększyć zarówno swoje dane, jak i możliwości przetwarzania.

Komentarze pochodziły od badacza za pośrednictwem jego profilu na Twitterze w odpowiedzi na opinię opublikowaną przez The Next Web, która sugerowała, że ​​ludzie nigdy nie osiągną ogólnej sztucznej inteligencji.

De Freitas odpowiedział: „Moja opinia: teraz chodzi o rozmiar! Koniec gry! Chodzi o to, aby te modele były większe, bezpieczniejsze, wydajniejsze w obliczeniach, szybsze próbkowanie, inteligentniejsza pamięć, więcej metod…”

Jednak pracownik DeepMind przyznał, że wciąż jest wiele do zrobienia, aby stworzyć sztuczną inteligencję, która może zachowywać się jak przeciętny człowiek.

Firma niedawno zaprezentowała swoją najnowszą technologię sztucznej inteligencji o nazwie „Gato”, która jest w stanie wykonać ponad 600 zadań na tym samym poziomie, co przeciętny człowiek i może odpowiadać na prośby.

READ  Kompleksowy asortyment produktów - Climate Control News

Gato może między innymi rozmawiać z ludźmi, zbierać klocki i grać w podstawowe gry wideo.

Gato to centralny system operacyjny, który przekazuje informacje przez różne regiony, bardzo przypominając nasz układ nerwowy.

Chociaż może nie wydawać się, że wpadasz jeszcze na kogoś, kogo znasz na ulicy, przyspieszające tempo, w jakim sztuczna inteligencja staje się coraz bardziej ludzka, jest z pewnością imponująca – lub przerażająca. Dokonać wyboru!