Świątek upoważnia Polskę do finału BJK Cup

Polska po raz pierwszy awansowała do finału Billy Jean King’s Cup po pokonaniu czołowego rozstawionego z Iga Sviatech Romania Andrei Priscariu.

Szwajcaria zajęła 52 minuty, aby pokonać Priscillę 6:0 6:0 w swoim drugim meczu, odkąd po raz pierwszy została numerem 1 na świecie.

„Zajęło nam kilka lat, stopniowo postępowaliśmy, aby w końcu się zakwalifikować” – powiedział 20-letni Szwed w wywiadzie w sądzie.

„Zamierzamy pokazać jeszcze większy postęp w finale. Jestem z siebie bardzo dumny”.

W pierwszej piątce eliminacji do listopadowego finału zwycięstwo Swedka dla Polski 3:0.

W piątek pokonała mistrzynię French Open 2020, Mihelę Busarnescu 6:1, 6:0.

W sobotę awansowały też Włochy i Kazachstan.

Camila Giorgi pokonała Harmony Duńczyka z Francji 6:2 6:0 i dała Włochom trzecie z rzędu zwycięstwo.

Elena Rybakina pokonała Angelique Gerber 4-6 6-3, 7-5 i wyznaczyła trzy kolejne bramki dla Kazachstanu.

Niemcy po raz ostatni przegapili finał Billy Jean King Cup w 2013 roku, wciąż znany jako Fed Cup.

Belgia dotarła już do finału po tym, jak przeciwnicy Białorusi zostali zawieszeni w meczach międzynarodowych po zajęciu Ukrainy przez Rosję.

W Pradze Marquette Vondrosova pokonała mistrzynię US Open Emmę Radukanu 6-1, 6-1, 6-1, Wielka Brytania pokonała Czechy 2-1.

Radukanu, spowolniony przez pęcherz na nodze, zadebiutował w meczu, wygrywając w piątek z Theresą Martinkovą, ale zmagał się z Vondrosovą w zimny poranek na korcie zewnętrznym.

Vondrosova, była finalistka French Open, grająca na swoim stadionie, potrzebowała zaledwie 62 minut, by pokonać 19-letniego Radoku, który po pierwszym secie zajął trochę czasu.

READ  Miliardy polskich unijnych pieniędzy zależą teraz od skażonego Sądu Najwyższego uwikłanego w wojnę domową – POLITICO

Czeska drużyna od 2011 roku zdobyła to trofeum 6 razy, choć nie miała na swoim koncie trzech czołowych singli – nr 2 Barbory ​​Grezkovej, nr 7 Karoliny Bliskova, nr 28 Petry Kvitovej i nr 1 dwójki Katariny. . Siniakowa.

Kanada, Hiszpania i Stany Zjednoczone na czele z wicemistrzynią US Open Leilą Fernandez mają dobrą pozycję do awansu do finału 2:0 przed sobotnimi meczami.