Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Światowa gospodarka ucierpi w 2023 r., gdy wybuch epidemii COVID-19 w Chinach się pogorszy

Światowa gospodarka ucierpi w 2023 r., gdy wybuch epidemii COVID-19 w Chinach się pogorszy

Australijczycy i inni obywatele na całym świecie poradzili sobie z brakiem gotówki w 2022 roku, ale nowy rok może przynieść jeszcze bardziej burzliwy krajobraz gospodarczy.

A winny jest głównie jeden kraj – Chiny.

Eksperci wydali ponure ostrzeżenie dotyczące globalnej sytuacji finansowej w 2023 r., gdy Chiny są w ferworze Najgorsze rozprzestrzenianie się Covid-19 Świat jeszcze tego nie widział.

Miesiąc temu, 7 grudnia, chiński prezydent Xi Jinping Został nagle opuszczony Jego kontrowersyjna polityka zakazu Covid wywołała bezprecedensowe protesty w całym kraju COVID-19 rozdzierać ludność.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy ostrzegł w sylwestra, że ​​spowolnienie gospodarcze w Europie, Stanach Zjednoczonych i Chinach nie wróży dobrze światowej gospodarce.

Szczególne zaniepokojenie budzi spowolnienie wzrostu w Azji.

„Po raz pierwszy od 40 lat wzrost Chin w 2022 roku prawdopodobnie będzie równy lub niższy niż wzrost globalny” – powiedziała CBS szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Kristalina Georgieva.

Eksperci ostrzegają, że będzie to miało ogromny wpływ na przesyłanie strumieniowe.

Bądź na bieżąco z najnowszymi ruchami rynkowymi dzięki Flash. Ponad 25 kanałów informacyjnych w jednym miejscu. Jesteś nowy we Flashu? Wypróbuj 1 miesiąc za darmo. Oferta jest dostępna tylko przez ograniczony czas>

Infekcje Covid w Chinach mogą mieć globalny wpływ, powiedział George Magnus, ekonomista i pracownik China Centre na Uniwersytecie Oksfordzkim.

„Zobaczysz, jak łańcuchy dostaw się dławią, porty stają się zatłoczone, nie będziesz eksportować tak często, a ludzie nie będą przychodzić do pracy, ponieważ są chorzy” Powiedzieć Londyński Telegraf.

„Pytanie brzmi, jak szybko wirus rozprzestrzenia się w populacji – a jeśli coś przechodzi przez Pekin, dzieje się to bardzo szybko”.

W 2020 r. światowy przemysł żeglugowy prawie stanął w miejscu, gdy wirus pojawił się po raz pierwszy dzięki surowej polityce Chin w zakresie COVID-19.

Istnieją już oznaki załamania się wewnętrznego łańcucha dostaw w Chinach, pojawiają się obrazy paczek porzuconych na ulicy wśród ogromnych zaległości w magazynach, ponieważ choroba powoduje niedobór kierowców dostawczych.

READ  Wojna rosyjsko-ukraińska: co wiemy w 74 dniu inwazji | Ukraina

Eksperci przygotowują się na zarażenie ponad 60 procent populacji w nadchodzących tygodniach.

Uważa się, że wybuch Covid-19 w ChinachNajwiększy, jaki świat kiedykolwiek widziałSzacuje się, że w ciągu pierwszych 20 dni grudnia wirusem zaraziło się aż 248 milionów ludzi.

Tak wynika z ujawnionych protokołów ze spotkania władz służby zdrowia, które oszacowały również, że prawie 37 milionów ludzi w Chinach zaraziło się Covid-19 w ciągu jednego dnia.

Od tego czasu pojawiły się przerażające zdjęcia i filmy Ciała leżą na korytarzach w szpitalach i kostnicach, leki przeciwgorączkowe i butle z tlenem są na wyczerpaniu, a emerytowani pracownicy medyczni rozpaczliwie wzywają emerytowanych pracowników medycznych do powrotu do szpitali w celu zmniejszenia presji.

the Najnowsza polityka pieniężna RBA z listopada – wydany, zanim Chiny złagodziły zasady Covid – i ostrzegł przed tragicznymi konsekwencjami, jeśli wirus wymknie się spod kontroli w kraju liczącym 1,4 miliarda ludzi.

„Gospodarka chińska może rosnąć wolniej niż oczekiwano, biorąc pod uwagę ryzyko związane z podejściem władz do kontrolowania Covid-19 i presją na rynku nieruchomości” – napisał Reserve Bank of Australia.

„Wzrost może być szczególnie słaby, jeśli dalsze próby powstrzymania wirusa przez Chiny nie spowodują szybkiego powstrzymania epidemii, powodując powtórzenie obciążenia gospodarczego obserwowanego podczas wybuchu kwietniowo-majowego”.

Nawet prezydent Chin Xi Jinping dokonał oszałamiającego wyznania podczas orędzia sylwestrowego, w którym ostrzegł również przed trudnym rokiem dla swoich rodaków.

„Odkąd pojawił się wirus Covid-19, przez cały czas stawialiśmy ludzi na pierwszym miejscu i życie na pierwszym miejscu” – powiedział.

„Dzięki wyjątkowym wysiłkom pokonaliśmy bezprecedensowe trudności i wyzwania, a dla nikogo nie była to łatwa podróż. Weszliśmy teraz w nową fazę reakcji Covid, w której pozostają trudne wyzwania”.

Chiny borykają się z równie palącym problemem, który jest również hamulcem dla ich gospodarki – rozpadającym się sektorem nieruchomości.

READ  W spornych wyborach prezydent Zimbabwe Mnangagwa wygrywa drugą kadencję

W 2021 r. chiński gigant rynku nieruchomości Evergrande przejmuje niechciany tytuł największej na świecie zadłużonej firmy z branży nieruchomości po tym, jak zgromadził oszałamiający dług w wysokości około 408 miliardów dolarów australijskich.

Cena akcji Evergrande gwałtownie spadła, a firma nie dotrzymała szeregu terminów płatności, co ostatecznie doprowadziło do oficjalnego ogłoszenia niewypłacalności po raz pierwszy w grudniu 2021 r.

Ale teraz, ponad rok później, ratowanie nie idzie dobrze.

Evergrande nie ujawnił jeszcze swojego planu restrukturyzacji zadłużenia zewnętrznego, którego spółka miała się podjąć do końca 2022 roku.

Ogromny upadek firmy sprawił, że chińska branża nieruchomości znajduje się na krawędzi, a jeśli się załamie, będzie to miało ogromne konsekwencje dla banków i milionów chińskich właścicieli domów, a także dla światowej gospodarki.

Przeczytaj powiązane tematy:Chiny