Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Napływ imigrantów z Kuby zmusza Park Narodowy Dry Tortugas na Florydzie do zamknięcia do odwołania

Władze USA poinformowały, że Park Narodowy Dry Tortugas, grupa wysp położonych na zachód od Florydy, pozostanie zamknięty do odwołania z powodu napływu coraz większej liczby łodzi z Kuby.

Odległy park – znany jako historyczny Fort Jefferson – znajduje się około 110 kilometrów na zachód od najbardziej wysuniętego na południe miasta Florydy Key West i nieco ponad 160 kilometrów na północ od stolicy Kuby, Hawany.

W oświadczeniu US National Park Service powiedział, że park „zostanie tymczasowo zamknięty dla publiczności, podczas gdy organy ścigania i personel medyczny oceniają, zapewniają opiekę i koordynują transport do Key West dla około 300 migrantów, którzy przybyli do parku w przeszłości dwa dni.”

„Podobnie jak gdzie indziej w Florida Keys, park odnotował ostatnio wzrost liczby osób przybywających łodzią z Kuby i lądujących na wyspach Parku Narodowego Dry Tortugas” – dodano w oświadczeniu.

READ  Według doniesień, starszy urzędnik USA, Kurt Campbell, podróżuje na Wyspy Salomona, aby omówić obawy związane z chińskim porozumieniem w sprawie bezpieczeństwa