Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Światowy Dzień Otyłości 2024 – Otyłość i młodość: Młodzi ludzie katalizują zmiany

Światowy Dzień Otyłości 2024 – Otyłość i młodość: Młodzi ludzie katalizują zmiany

Seminarium internetowe prowadzone przez młodzież z całego świata

Kiedy: Poniedziałek 4 marca 2024 r., 14:00 – 15:00 CET
Gdzie: Rejestr Tutaj
Organizatorzy:
UNICEF, Światowa Organizacja Zdrowia i Światowa Federacja Otyłości

tło

W 2022 r. nadwaga dotknie na całym świecie około 37 milionów dzieci poniżej piątego roku życia, a ponad 390 milionów dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 19 lat będzie miało nadwagę, w tym 160 milionów jest otyłych – z czego 75% mieszka w krajach dolno- i średnich -kraje dochodowe. . Odzwierciedla to niedostateczną dietę zapewniającą dzieciom pożywne posiłki oraz niepowodzenie systemów opieki zdrowotnej w walce z otyłością, zanim u poszczególnych osób rozwiną się choroby współistniejące. W wielu kontekstach sytuację tę pogarszają nierówności, w tym finansowe, społeczne i strukturalne czynniki powodujące otyłość – od wszechobecnego marketingu po słabą opiekę zdrowotną – co oznacza, że ​​wiele dzieci na całym świecie jest narażonych na środowisko, które nie promuje zdrowia, ale raczej do niego zachęca To. nadwaga. Uprzedzenia i piętno, jakich na co dzień doświadcza wiele młodych osób dotkniętych nadwagą i otyłością, mają również szkodliwy wpływ na ich zdrowie psychiczne i poczucie własnej wartości.

Światowy Dzień Otyłości – 4 marca – to jednolity dzień działań wzywający do spójnej, wielosektorowej reakcji na kryzys otyłości. Tematem tegorocznej kampanii jest „Porozmawiajmy o otyłości i…'. Chcemy wykorzystać moc Światowego Dnia Otyłości do rozpoczęcia włączających rozmów. Patrząc na zdrowie, młodość i otaczający nas świat, aby zobaczyć, jak możemy wspólnie uporać się z otyłością. W związku z tym z okazji Światowego Dnia Otyłości 2024 Global Obesity Alliance – składający się z UNICEF, WHO i Światowej Federacji ds. Otyłości – organizuje globalne seminarium internetowe prowadzone przez młodzież, aby otworzyć rozmowy na temat wpływu tego tematu na życie młodych ludzi na całym świecie. świat. I namacalna zmiana, której domagają się młodzi ludzie. To globalne wydarzenie online będzie okazją do wysłuchania decydentów pracujących w agencjach ONZ, środowisk akademickich, społeczeństwa obywatelskiego i rządu.

READ  Hubble śledzi galaktyczny klejnot: niezwykłą wieloramienną fuzję galaktyk

Cele

 • Aby uzyskać ocenę światowego kryzysu otyłości, jego wpływu na młodych ludzi i sposobu, w jaki młodzi ludzie mogą uczestniczyć w planie akceleracyjnym WHO mającym na celu powstrzymanie otyłości
 • Usłyszeć i zrozumieć rzeczywistość, której doświadczają młodzi ludzie w różnych krajach.
 • Zbadanie, co będzie potrzebne, aby zapoczątkować globalny ruch młodzieżowy, który zajmie się tymi realiami.
 • Określ, czego oczekują młodzi ludzie i jak to osiągnąć.

krzesło

 • Pierre (Kevin) Cook Jr (on/on) – Członek grupy wiodącej SUN, doradca techniczny HCC (Barbados)

Wzmacniacze

 • Rada Młodzieżowa WHO: Ishu Kataria (ona jej) Przewodniczący Grupy Roboczej ds. Chorób Niezakaźnych, Rady Młodzieżowej WHO i starszy badacz zdrowia publicznego, RTI International(Indie)
 • Eksperci WHO: Francesco Branca (On/Ona) – Dyrektor Departamentu Żywienia i Bezpieczeństwa Żywności Światowej Organizacji Zdrowia

Malarstwo młodzieżowe

 • Ewa Nkhumeleni (ona) – Wolontariusz UNICEF i rzecznik młodzieży (RPA)
 • Rahafa Abu Mayaleha (ona) – Młody działacz klimatyczny i założyciel 4Health (Jordania)
 • Katrina Ann Tiamping (ona) – Współpracownik ds. polityki, ImagineLaw (Filipiny)
 • Maria Caprigno (ona) – Rzecznik Praw Pacjenta (USA)
 • Lok hall (on/on) – Działacz młodzieżowy „Bite Back 2030” (Wielka Brytania)
 • Leticia Cunha (ona) – Studentka pielęgniarstwa (Brazylia)